Wpis z mikrobloga

W zeszłym miesiącu spełniłem jedno z moich marzeń i pierwszy raz zrobiłem pizzę we Włoszech. Od powrotu zacząłem eksperymentować z nowym sposobem robienia ciasta, który drastycznie różni się od stosowanego przeze mnie wcześniej przepisu z którego też wychodzi niezła pizza.

To nowe ciasto jest jednak lepsze i świetnie nadaje się również np. do panuozzo. Poeksperymentuje jeszcze trochę i będę mógł podzielić się przepisem + zdjęciami z przygotowania z Wami ;)

Na zdjęciu wyciągnięta niedawno z piekarnika margherita napoletana. Żałuje, że nie zrobiłem zdjęcia panuozzo, bo wyszło bardziej apetyczne, ale obie rzeczy były bardzo dobre.

#gotujzwykopem #podrozujzwykopem #pizza #roadtripbus
MG78 - W zeszłym miesiącu spełniłem jedno z moich marzeń i pierwszy raz zrobiłem pizz...

źródło: comment_N2p9tQh3zd1Wv9DF7smyUGPhDSgKuZgT.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dolan: Ty chyba chcesz kogoś zabić tą ilością soli.
Mój przepis: 0.5 kg mąki (może być tortowa 450, najlepiej jakby była specjalna maka do pizzy), 300 ml letniej wody z 10 g świeżymi drożdżami (mrożone drożdże odpadają), póltora łyżeczki soli, pół łyżeczki cukru, 3 duże łyżki oliwy. Po zagnieceniu koniecznie odstawić na 2 godziny w ciepłe, ciemne miejsce. Ponownie wyrobić ciasto, z tej porcji wyjdą dwie pizze. Jak macie piekarnik
  • Odpowiedz
  • 0
@zbyszek_kieliszek jak komuś nie odpowiada to może dać mniej przecież, na kilo mąki 4 łyżeczki to optymalną ilość

Wcześniej się pomyliłem i miało być kilo mąki, 600ml wody, 4 łyżeczki płaskie soli, 4g drożdży
  • Odpowiedz
@Kradziej_mandarynek: Bardzo dobrze Ci się przypomina ;) Może nie tyle kulinarnego co podróżniczego z elementami kulinarnymi ;) Przygotowania trwają, chciałbym na wiosnę 2018 wypuścić pilotażowy odcinek i pierwszą serię (czekam na pogodę bo całą pierwszą serię chciałbym nagrać w Polsce).
  • Odpowiedz