Wpis z mikrobloga

tak sobie siedze mirki na #zagranico i jest jedna rzecz ktorej zazdroszcze moim dzieciom - języki
juz pisalem kiedys ze moje male ucza sie 3 jezykow naraz, ale w sumie rzadko mam okazje sluchac jak mowia po francusku i angielsku cos wiecej niz kilka zdan
byl jednak ostatnio kiermasz swiateczny w szkole, poszlismy i one tam byly wsrod innych dzieci, nauczycieli, w sumie pare godzin
dla mnie to jest niewyobrazale, ja mam problem z nauka jezykow, nauczylem sie tego angielskiego, ale inne mi slabo wchodza a te male juz teraz mowia lepiej niz ja bede kiedykolwiek, dodatkowo maja piekny akcent I traktuja wszystkie trzy jezyki tak samo, nie wydaje sie zeby jakis byl dominujacy, przeskakuja z jednego na drugi w mgnieniu oka a dodatkowo bez problem ucza sie pojedynczych slow I zwrotow z inych jezykow jak hiszpanski, japonski, koreanski czy wegierskii wloski (klasa jak widac miedzynarodowa)

ehh, szkoda ze moi rodzice nie mieli kasy ani mozliwosci by mi zapewnic taki start, ale I tak jestem im wdzieczny za to jak ladowali mi do glowy ze angielskiego trzeba sie uczyc:)
#feels #dzieci #szkola #naukajezykow
  • 7