Wpis z mikrobloga

Robię sobie powoli podsumowanie roku 2017, co się udało a co nie, i jak zwykle wyznaczam sobie jakieś cele i tutaj pytanie do mirków #programista15k #programowanie #informatyka Otóż chciałbym ugruntować swoją wiedzę z zakresu wzorców projektowych i TDD, materiałów w sieci jest całkiem sporo ale jakościowo bardzo różnie, tak naprawdę nie wiadomo co wybrać. W przyszłym roku chciałbym przeznaczyć znowu jakaś kwotę na rozwój i specjalizację w branży, ale zawsze z tyłu głowy mam te wątpliwości czy wiedza którą nabyłem samemu jest wystarczająca. Chciałbym mieć solidne podstawy i rozwijać się dalej. Pomyślałem więc o kursach/szkoleniach stacjonarnych lub zdalnych, teoria + praktyka w małych grupkach. Ale tutaj też temat rzeka - firm i szkoleń jak grzybów po deszczu, obawiam się o jakość bo pewnie sporo powstało na fali popularności #it, ceny też bardzo zróżnicowane. Możecie polecić coś w okolicach Krakowa lub zdalnie? Cieżko znaleźć jakiekolwiek rzetelnie opinie w sieci ¯\_(ツ)_/¯
  • 4
@wczoraj: Jestem w branży już ponad 5 lat, sporo rzeczy człowiek się nauczył właśnie w pracy, jednak nauka just-in-time nie daje solidnych podstaw bo nie zgłębisz tematu dokładnie tylko wybiórczo to co potrzebujesz w danej chwili. W ten sposób wiesz niby "wszystko", a tak naprawdę bardzo mało. Więc o ile nauka poprzez praktykę w pracy ma swoje plusy, o tyle fajnie od czasu do czasu uporządkować wiedzę, właśnie poprzez kursy/szkolenia/książki. Oczywiście