Wpis z mikrobloga

Dziś z rana miałem okazję może czwarty raz w życiu skorzystać z tego genialnego coina który jest tak wychwalany.

Na coinomi leżało mi od kilku miesięcy lekko ponad 0,1 eth. Stwierdziłem że nie będę tego potrzebował, lepiej zrobić porządek i zamienić na coś nie inflacyjnego, oczywiście na btc. Za wartość 50$ dużo by zeżarlo fee wpłaty z giełdy a że na bitbayu też plątały mi się jakieś resztki shitow postanowiłem tam przerzucić eth. Wbijam adres, przypominam sobie o inwazji kotów, więc podwoilem standardowe fee. Klikam send. Error. Portfel nie widzi sieci. Tak przez jakąś godzinę. W końcu połączył się na jakieś 2 minuty, udało się wysłać. W eksploratorze blockchaina widać że eth dotarło na portfel giełdy. I Maria Trabant success. Na giełdzie jednak brak. Po chwili na bitbayu w zakładce wpłaty eth komunikat o blokadzie usługi. Badan inne giełdy inne giełdy. Podobnie, blokada wpłat. Minęło kilkanaście h. Wiata nadal wisi z aż 3 potwierdzeniami. Przy okazji coinomi nadal nie może się zsynchronizować.

Zajebisty coin. Poważnie. Prawdziwa rewolucja. Tysiące transakcji.
Tą zajebistą technologie, można zaimplementować w btc w 5 minut. Wystarczy powiększyć blok, i częstotliwość wydobycia. Tylko że społeczność btc myśli przyszłościowo i nieee chce powiększać łańcucha. Żeby mieć moda eth za niedługo będzie trzeba kupować macierze dyskowe. Ale kto by się przejmował? W końcu i tak to scentralizowany shitt.

O ile dobrze kojarzę pierwsza transakcja LN została dokonana jakoś w maju, czerwcu na litecoinie.
Btc do dziś testowa pl o gotowe rozwiązanie.
W tym czasie Vitalik w swoim stylu w jakieś 3 miesiące nasiąkł swój odpowiednik, czyli Raiden. Za chwilę wychodzi z testnetu. Tylko że na tej gównianej sieci nikomu nie zrobi różnicy jak coś się dowody po drodze.

Zawsze nie podobało mi się podejście Vitalik. Rozwój konkretnie bez przebywałem, chaotycznie, byle jak. Dlatego też coraz bardziej cieszy mnie postawa core. Widać że są odpowiedzialni i zanim dokonają jakiejś zmiany, wszystko dokładnie sprawdzają. Nie chcą nadszarpnąć zaufania do btc, widać jaki Chin i z jakiego powodu ile jest war.

Eth jest nieprzemyślane już od samej koncepcji. Wszystko na jednym łańcuch, problem skalowalności i narastających ilości operacji z kontraktów. Ale Vitalik olał to. Później będziemy się martwić....

Btc już ma kontakty na bocznym łańcuchu. Sumarycznie potwierdzane na głównym, najsilniej zabezpieczonym łańcuchu wszystkich kryptowalut.

Po co tak się męczą z tym blockchainem jak nie wykorzystują jego zalet, jedynie przeszkadzają im wady? Postawić serwer z bazą sql. Zero opłat, niby transakcji. Żadne kotkii by nie były problemem. Transakcje łatwiej cofać jak kontrakt uwięzi kilkaset mln $. Przecież i tak to jest pod kontrolą normalnej spółki która rządzi tym szajsem. Zwykły bussiness i to oparty na scamach. Model biznesowy jak futurocoina. Też udają kryptowalutę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomijam już nieograniczony mning i podaż, inflacyjną pod kontrolą jednej osoby.

Ale cóż, btc źle bo wysokie fee. Eth "killerbtc" coin 2.0 zajebisty, szybki i tani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z wielu powodów nienawidziłem tego tworu, ale myślałem że przynajmniej działa...

#bitcoin #kryptowaluty #ethereum
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@escabor: no ale jak nie dziala mi moje auto to mam winic cala fabryke? czy jak ci nie smakuje jeden cukierek to wywalasz cala paczke? (bo typow cukierkow jest kilka) ...

To ze 'eth jest zablokowane' wynika z gieldy a nie protokolu, jak sam napisales 'przeszlo' w blockchain, wiec nie tutaj jest problem.
  • Odpowiedz
@skiter: K---a jakiej giełdy?
Łopatologicznie językiem zrozumiałym dla 5 latka opisałem wszystko dokładnie. Jak tego nie ogarniasz to już prościej nie jestem w stanie wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
Na giełdzie jednak brak. Po chwili na bitbayu w zakładce wpłaty eth komunikat o blokadzie usługi. Badan inne giełdy inne giełdy. Podobnie, blokada wpłat. Minęło kilkanaście h. Wiata nadal wisi z aż 3 potwierdzeniami. Przy okazji coinomi nadal nie może się zsynchronizować.


@escabor: No to ja nie wiem jak piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) - skoro sie 'przelało' na konto to tam jest czy tego nie
  • Odpowiedz
@skiter: Btc od 9 lat działa nieprzerwanie, cały czas. Eth ma problem z dobiciem do tygodnia.
Rewolucyjna technologia coina 2.0 - dupne bloki kopane co ile? 15 sekund? Amazing niczym Ejpel
  • Odpowiedz
@escabor: Ale co zmieni LN xD Może transakcje wewnątrz sieci LN będą groszowe, ale otwieranie i zamykanie kanałów przy rosnącej popularności i cenie będzie kosztować nawet kilkaset USD xD Kto się będzie w takie coś bawił? Bo na pewno ja nie mam zamiaru sponsorować tej zabawy
  • Odpowiedz
@skiter: Ja p------ę a portfel niesynchronizujący się z siecią? Wieczny error? Po kilkunastu h nagle 3 potwierdzenia i stoi?

A to że na kilku giełdach zawieszone wpłay eth? Nie tylko na bitbayu? Cyrlicą napisane czy c--j?
  • Odpowiedz
@Smule: K---a nie tylko NL.
Przecież to nadal jest w rozwoju, sieć będzie modyfikowana. Segwit otwiera wiele możliwości.
Wiesz jak powstały smsy? To była dodatkowa funkcja która miała służyć jako awaryjna forma komunikacji, jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie można fonicznie się porozumieć. SMSy przebiły ilość połączeń tel. Operatorzy sieci nie przewidzieli jak zachowa się rynek, jakie będzie miał potrzeby. Henry Ford powiedziałże gdyby zapytał ludzi czego chcą to odpowiedzieliby mu że szybszych koni. Tak samo ciężko na papierze stworzyć jakiś koncept który będzie działął idealnie w realnych warunkach.

Wy k---a wymyślacie tylko coraz idiotyczniejsze powody do zjechania btc. Ostatnio że idiotyzm bo deflacyjna opłata nie ma sensu... Jazdy z tym LN.
To na c--j identyczny Raiden w eth zajebistej sieci? Tam już LN nie
  • Odpowiedz
@Smule: Prawdopodobnie będziemy bez przerwy w kanale. Nie będzie potrzeby go zamykać co chwilę.
Między innymi z tego powodu tak długo testują. Czy nie wyjdą jakieś problemy jeżeli zrobimy poplątaną symulację milionów transferów monet na niedocelowe konta.
  • Odpowiedz
@escabor: Podaje Ci fakty a ty wyjeżdżasz z sms xD W tempie core zmiana tego (o ile się da) zajmie parę miesięcy-lat, czyli wystarczająco żeby ludzie zauważyli jakie na BTC odwala się szambo i uciekli do innej kryptowaluty

Prawdopodobnie będziemy bez przerwy w kanale. Nie będzie potrzeby go zamykać co chwilę.


Dobra ale najpierw musisz otworzyć ten kanał ;D Za co płacisz kilkaset usd
  • Odpowiedz
Ile to eth już śmiga? Chyba mniej niż dwa lata. Blockchain bliski 1TB
To za 5 lat jaki będzie przyrost? 4TB na rok?
Porównaj to z blockchainem btc po 9 latach.

Tylko z tego powodu btc nie ma tej zajebistej nowoczesnej technologii wielkich bloków po cztery na minutę...
  • Odpowiedz
To już jest nawet cennik w tym fudzie? Jak idziesz w tę stronę to po co się ograniczać? Lepsza jest legenda o blockstreamie, przerobieniu btc na prywatną korporację biorącą gigantyczne opłąty z całego globu. Oczywiście tylk biednrmu Jihanowi z------o opłaty. Paskudna sieć....
  • Odpowiedz
@escabor: Połowę? Przecież transakcje otwierające i zamykające kanały to duże multisigi. Nie wiem ile to dokładnie będzie ważyć ale ja dziś za przelew z bitmexa (a oni mają multisigi) zapłaciłem 0.004 BTC czyli $70. Nieźle co prawie 3 stówy za skorzystanie z waluty przyszłości? ;D

To wyobraź sobie że BTC jest jeszcze droższe i bardziej popularne (czyli sieć będzie jeszcze bardziej zapchana)
  • Odpowiedz
@Smule: A jak już usilnie chcecie udowodnić jaki btc jest beznadziejny to wybierzcie bylejakiego innego coina z top20 marktu a do porównania wystawiacie żałosne eth. No sorry, technologicznie to dno plus masa bugów, crashy. Jest wiele lepszych coinów.
  • Odpowiedz
@Smule: Czyli zajebiście manipulujesz logiką. Rozumiesz jak to działą, ale obracasz toi w tę stronę że jak otwieramy kanał z kilkuset kontami to opłata wyjdzie kilkaset $ i całą zapłącę ja. Nie dzielimy jej na te kilkaset osób?
Skończ proszę.... Dokładnie tak, otwarcie kanału z tobą i zamknięcie go to tyle samo co jedna transakcja.
  • Odpowiedz