Wpis z mikrobloga

@Vuko____: A z ciekawości to z czego strzelałeś? :) Pytam bo twoja opinia jest pierwszą tak drastycznie odbiegającą od pozytywnego obrazu tych pistoletów. Sam posiadam i sobie bardzo chwalę, ale absolutnie nie jestem ślepym wyznawcom :)


@Vuko____ : Podpinam się z pytaniem, dla mnie XDm to jeden z fajniejszych "plastików" (mam i nie narzekam).
@Xaver14: @idaho7: Z xdm 4.5 w 9mm (coś ~120 strzałów), jakoś w ogóle nie leżał mi w ręce, skupienie miałem gorsze niż ze wszystkiego z czego strzelałem, zrywałem zatrzask zamka kciukiem co w żadnym innym pistolecie mi się nie zdarzało, spust był strasznie dziwny i nienawidzę rozwiązania rodem z 1911 czyli bezpiecznika chwytu (bardzo niekomfortowe dla mnie), głupsze jest chyba tylko zabezpieczenie w gnieździe magazynku czyli jak nie jest on
@Vuko____ Jesteś drugą osobą mówiącą mi o tym, że bezpiecznik chwytowy przeszkadza. Na czym polega problem? Dla mnie nie ma żadnej różnicy czy strzelam z pistoletu mającego ten typ bezpiecznika czy nie.
@idaho7: Ja też nie czaję, wg mnie lepsze takie rozwiązanie niż samo zabezpieczenie spustu jak w glocku. Przynajmniej, jeśli ktoś chciałby nosić pistolet z nabojem w komorze. Zawsze to minimalizowanie ryzyka, a jak chcesz strzelić to i tak strzelisz, bo pistolet musisz jakoś pewnie złapać.
@jarpen1234: To zawołaj jak coś
@idaho7: Po prostu źle mi się go używa i źle w ręce leży jak mi się coś rusza na chwycie, przy pierwszych strzałach skupiałem się bardziej na tym czy dobrze trzymam bezpiecznik niż nad pracą na spuście i linii celowania, plus w xdm jest i zabezpieczenie na spuście i na chwycie to według mnie troche niepotrzebne, glock i xdm to bezkurkowce ale glock jest z