Wpis z mikrobloga

Jestem uzależniony od #flightradar24. Gdy tylko słyszę nad głową samolot, od razu wyciągam telefon i sprawdzam co to jest i dokąd leci. Znam nawet mniej więcej trasy poszczególnych lotów, więc wiem, że gdy jestem w domu, latają mi nad domem między innymi a380 do dubaju, a w pracy czasem widuje 777 do Hongkongu.
Problem w tym, że mam niedaleko do Heathrow, więc muszę spędzać całe dnie w telefonie.
Dobra, bo się rozpisałem a chyba słyszę dreamlinera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lotnictwo #heheszki
  • 10
  • Odpowiedz
@J_Iskariota: mam to samo. Doszło do tego, że gdy wieczorem patrzę w niebo i widzę samolot mogę powiedzieć "Pekin leci", niedługo po nim poleci Szanghaj a później Seul. A odgłos silników turbośmigłowych o 18:30 znaczy, że leci samolot z Berlina do Rygi. A nierozkładowe AN-12 rozpoznaję po samym dźwięku.
  • Odpowiedz
@J_Iskariota: Nie myślałeś o postawieniu własnego odbiornika? Koszt nieduży, a frajda niesamowita. #flightradar24 nie pokazuje wszystkich maszyn. Coraz więcej obcinają - wojskowe to wiadomo,ale ostatnio też dużo bizjetów. Jak się dasz namówić to pisz na pw powiem Ci krok po kroku jak zacząć.
  • Odpowiedz
@Sztabowy: Nad londynem vfrki raczej rzadkość, czasem jakieś helikoptry na specu
@klebsiella: no strzałeczka lotniczy świrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sandracze: ogólnie turbopropa ciężko pomylić z czymkolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lukas125p: w sumie mnie zaciekawiłeś, bo w sumie podglądać wszystko, włącznie z samymi modami A i C jeśli się da, ale pewnie wtedy całkiem pozbawił
  • Odpowiedz