Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, poradźcie proszę.
Pracuje od wielu lat w transporcie zbiorowym na różnych stanowiskach, na każdym z nich miałem kontakt z pasażerem, za każdym razem inny, ale zawsze był on nieodzownym elementem mojej pracy. Mam wrażenie że ludzie nie rozumieją podstawowych zasad korzystania z autobusów, tramwajów, uważają że kierowca specjalnie zamyka drzwi przed nosem a opóźnienie jest wynikiem emocjonującej gry w pokera na pętli z kolegami, często powodują sytuacje w których sami sobie są winni, będąc przekonanym że to wina przewoźnika.
Chciałbym założyć kanał na YouTube na którym rzeczowo wyjaśniałbym jakie są przyczyny niektórych sytuacji, jak wygląda to oczami kierowcy autobusu, motorniczego tramwaju, konduktora czy maszynisty pociągu, odpowiadałbym na zadane pytania, prezentował pewne lifehacki dotyczące korzystania z komunikacji.

Chciałbym zapytać Was czy taki kanał może mieć jakiś potencjał?
Jeśli tak, to wyjaśnienie jakich zagadnień, sytuacji chcielibyście zobaczyć w odcinkach takiego kanału?

Pozdrawiam

#komunikacjamiejska #autobusy #tramwaje #kolej #transportpubliczny
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie znam przepisów które określałyby co kierowca powinien zrobić w takiej sytuacji, z jednej strony zgodnie z regulaminem przewozów powinien zaczekać aż wsiądą wszystkie chętne osoby które w momencie podjechania autobusu były na przystanku, z drugiej strony jednak znając owczy pęd pasażerów choćby za tym autobusem podjechały dwa kolejne tej samej linii, to większość pasażerów za sprawę życia i śmierci postawiłoby sobie wejść do tego pierwszego. Praktyką w takiej sytuacji jest próbowanie
  • Odpowiedz
Owszem, może się zdarzyć że kierujący się zamyśli, ale w przypadku tramwajów motorniczowie zazwyczaj znają na pamięć cykle świateł na skrzyżowaniach i wiedzą kiedy mogą spodziewać się zielonego.

@idenarower kiedyś jak jechałem mocno spóźnionym tramwajem, to motorniczy ruszał idealnie chwilę przed zmianą światła z każdego skrzyżowania, więc jestem skłonny uwierzyć ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do kanału, to uważam, że ktoś kto myśli, że autobus spóźnia się,
  • Odpowiedz
  • 3
@idenarower
1. Dlaczego zamykacie drzwi na krancowce ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie pozwalacie wsiąść dopóki nie podjedziecie na przystanek początkowy który jest kilka metrów dalej?
2. Ki debil ustala rozkłady jazdy w których wszystkie autobusy/tramwaje odjeżdżają z danego przystanku o tej samej godzinie albo tramwaje/autobusy do centrum odjeżdżają w godzinach porannych minutę wcześniej niż na przejezdzaja te z obrzezy?
  • Odpowiedz
@Dakkar: 1. Wiem że sytuacja niewpuszczania pasażerów na pętli dotyczy niektórych miast, zazwyczaj nieco mniejszych. W dużych, gdzie komunikacja miejska jest lepiej rozwinięta i kontrolowana, kierowcy i motorniczowie są obligowani regulaminem do umożliwienia wejścia pasażerom na pierwszym przystanku na pętli, wyjątkiem jest postój będący oznaczony w rozkładzie jako przerwa posiłkowa albo jeśli miejsce gdzie pojazd odbywa postój jest określone w rozkładzie jako przystanek techniczny (ma to miejsce na dużych pętlach,
  • Odpowiedz