Wpis z mikrobloga

@zakoo: Trochę rzadziej, na początku to faktycznie wszystko, co się da ładowałem. Ale steki, jakieś większe pieczenie itp. - jak najbardziej. Kwestia czasu głównie - jeśli mam - to jak najbardziej s-v.
@mucher: no właśnie ja też powoli odnoszę wrażenie, że tylko mięcho i tylko określone... Ale co do zasady to chyba przyznasz, że na steka z wora to nie ma #!$%@? we wsi? :)
@jmwaj: @mucher: @mucher: jak coś to z chęcią służę radą odnośnie czasów i nietypowych mięs i innych produktów. Kucharz here ( ͡° ͜ʖ ͡°). A co do strat ciepła - to jest prawda. Cyrkulatory z prawdziwego zdarzenia (nie mylić sous-vide z cyrkulatorem a tym bardziej z pakowarką próżniową :D) mają większą moc "pompki", a więc lepszy przepływ i często są zbudowane podobnie do termosu :)
@pafcyk: prawda i nieprawda - zależy od jakiego plastiku. Wszystkie tworzywa sztuczne mające kontakt z żywnością muszę mieć odpowiednie atesty i być w 100% nietoksyczne w warunkach normalnego użytkowania.

Jeszcze podpowiem co do pompek listowywych - pytać w sklepach gastronomicznych o worki moletowane, bo wątpie żeby ktokolwiek miał komorówkę w domu :D
@Hi-cube: Rozumiem, ze w przypadku przechowywania mięsa w worku przez kilka kolejnych dni obowiązkowo powinienem po obróbce wsadzić całość do kąpieli z lodem żeby jak najszybciej schłodzić zawartość i nie dopuścić do namnażania bakterii? Pytanie czy Dotyczy to tylko mięs czy również warzyw?
@jmwaj: co za pakowarkę kupiłeś na ali i czy jesteś zadowolony ? porównywałeś może z tą lidlową?
PS. ja kupiłem lidlowe urządzenie SV z już wbudowanym pojemnikiem, bo chcę też sosy / duszone mięso robić

wsadzić całość do kąpieli z lodem żeby jak najszybciej schłodzić zawartość i nie dopuścić do namnażania bakterii?

@zakoo: wydaje mi się, że kąpiel z lodem służy szybkiemu schłodzeniu -> zatrzymanie procesu "gotowania"
@kici666: bakterie zaczynaja się masowo rozwijać w temperaturze 30-50 i należy skrócić maksymalnie czas w jakim potrawa przebywa w tym zakresie temperatur i jak najszybciej schłodzić ją do 3-6 stopni zeby moc ja bezpiecznie przechowywać
@jmwaj: jak działa to daj znać w wolnej chwili co to jest (może link jakiś?)
być może bardziej opłaci się zamówić niż czekać na sensowną promocję w Lidlu
@zakoo: stek tak, ale mnie rozwalił chyba jednak łosoś czy inna ryba, takiej konsystencji inaczej się nie uzyska. U mnie jeszcze rzeczy typu piersi z gęsi czy kaczki, wszyscy w rodzinie zjedzą mimo różowego mięsa.