Wpis z mikrobloga

W tamten poniedziałek miałem stłuczkę z mojej winy. Nikomu nic się nie stało tylko mój pojazd ucierpiał. Podczas zawierania umowy OC+AC pojazd wyceniono na 26k. Rzeczoznawca orzekł szkodę całkowitą, wycenił wartość wraku+gotówka na 15k. Okazało się, że kwota 26k odnosiła się o skody octavi 2 (ja posiadam skode octavie 1). Czy jest szansa na dostanie kwoty w okolicach 20k (w wycenie widziałem, że rzeczoznawca nie wziął po uwagę takich rzeczy jak: aluminiowe koła, radio, koło zapasowe, zimowe opony)? Czy wyższa wartość(26k) pojazdu powodowała zwiększenie kosztów płaconej składki (multiagent twierdzi, że nie)? Z góry dziękuje za odpowiedź
#ubezpieczenia
  • 2
@Qopei: więcej wart pojazd to i składka prawdopodobnie większa...

jak masz zrobioną wycenę, to już trochę po ptakach, ubezpieczalnia już nie będzie drugi raz robić... możesz co prawda napisać, że rzeczoznawca nie uwzględnił alusów i radia (koło zapasowe nie jest dodatkowym ficzerem), a stan opon powinieneś mieć w korekcie wartości już uwzględniony..., ale radio to pewnie dodatkowe 50PLN, a alusy ze 200.

nie zmienia to faktu, że nie ważne jaką wartość
@Qopei: zmień agenta.. oczywiście, że wyższa suma ubezpieczenia to wyższa składka
A suma ubezpieczenia AC to nie jest wysokość odszkodowania, tylko górna granica odpowiedzialności towarzystwa, w tymże przypadku mocno zawyzona