Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem może ktoś się z tym spotkał bo wujaszek google niestety nie pomógł. Miałem problem następujący, że komputer się włączał ale kręciły się tylko wiatraki i resetował się co 3, 4 sekundy. Odpiąłem wszystko zostawiając tylko procesor i ram, podłączając monitor bezpośrednio pod płytę główną. Komputer się nie resetował, ale się nie bootował, nawet bios nie ruszał. Najpierw stwierdziłem, że zasilacz. Zamówiłem, przyszedł, montuje dupa. Dalej założyłem że uwalona płyta główna ponieważ nawet bios nie startował. Znalazłem używaną płytę MSI B85 G43 po sprawdzeniu w serwisie sprawna wyjęta z działającego komputera. Płyta przyszła i po przełożeniu samego procesora i pamięci nie dzieje się nic, tutaj nawet wiatraki nie startują. Próbowałem zwierać na krótko pwr on bo może przycisk w obudowie umarł ale również nie pomogło. Resetowałem zworą CMOS też nie pomogło, zmieniałem i wyciągałem baterie. Pamięci włożyłem do innego kompa i komputer się zbootował normalnie. Wkładałem do tej płyty MSI pamięci pojedynczo w każdy socket, również nic. Nie sprawdzony został tylko procesor, ale nie słyszałem o awari intela I7. Żaden ze znajomych nie ma płyty pod LGA 1150 i nie mam jak. Przeglądałem piny na sockecie wyglądaja ok. Kondesatory na płycie też nie spuchnięte. Mierzyłem miernikiem zasilacz i wszystkie linie pod obciążeniem pokazują prawidłową wartość. Potrzebuję pomocy gdzie szukać przyczyny. Skończy się pewnie tak że oddam do serwisu ale znajdź tu teraz dobry serwis jak się naczytałem na mirko jak to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Procesor Intel Core i7-4770K
Pamięci Kingston 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 HyperX Beast
Zasilacz Chieftec APS-750C 750W

#msi #komputery #hardware #pytanie #pytaniedoeksperta #pcmasterrace
  • 5
o przełożeniu samego procesora i pamięci nie dzieje się nic, tutaj nawet wiatraki nie startują. Próbowałem zwierać na krótko pwr on bo może


@sowik29: Mogło się zdarzyć, że procesor przestał działać prawidłowo i nie kopie. Co prawda dzieje się to niezwykle rzadko, ale jednak... Dwa razy widziałem i5 i i7 uwalone, właśnie oba na LGA1150, ale w ciągu 20 lat zepsutych procesorów spotkałem naprawdę niewiele (może z 6 sztuk łącznie).