Wpis z mikrobloga

#gdansk #gdynia #gory #podroze #kolej

Do jakiej miejscowości wybrać się z Gdańska w ferie zimowe w góry? Zależy mi na:
- dobrym dojeździe tylko pociągiem(nie interesują mnie żadne autokary, im mniej przesiadek tym lepiej),
- terenach z ciekawymi widokami po których można spacerować bez specjalnego sprzętu i przygotowania,
- mało lub średnio oblężonymi miejscowościami i szlakami(Zakopane jest przykładem bardzo oblężonego miejsca).
Z góry dzięki za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 17
  • Odpowiedz
@DJ_Luki: No ja bym się jednak przeprosił z Zakopanem - dojazd pociągiem bezpośrednim, a jest to całkiem niezła baza wypadowa na różne szlaki (mnogość busów). Potraktuj Zakopane jako HUB w codziennych wycieczkach xD
Ewentualnie Karkonosze. Też dojedziesz pociągiem. Do tego można zaliczyć wycieczki pociągiem na czeską stronę.
  • Odpowiedz
@DJ_Luki: To z gór masz do wyboru praktycznie cały Dolny Śląsk, Krynice (Muszyne, Żegiestów itp), coś na wzór Bieszczad (Zagórz, ale chyba SKPL będzie zimą jeździł dalej w stronę Łupkowa), Żywiecczyznę i Zakopane. Tyle przychodzi mi do głowy biorąc pod uwagę 'powiedzmyżedogodny' dojazd pociągiem.
  • Odpowiedz