Wpis z mikrobloga

#raspberrypi #bananapi Mam malinkę w wersji 3. Mam problem, miałem wcześniej raspbiana, ale trochę się posypał. Chciałbym teraz zainstalować ubuntu mate. Podpinając czytnik z kartą i używając win32diskimager przy próbie zapisu pobranego obrazu na kartę wyskakuje mi komunikat "odmowa dostępu". Dodam, że raspbian ówcześnie rozdzielił mi tę kartę na dwie różne "partycje", jedna z nich ma raptem kilkadziesiąt MB. Co mogę teraz zrobić, by jak człowiek nagrać sobie ubuntu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smartek jeśli nie formatowałeś jej, to to zrób. Można to łatwo z poziomu windowsa zrobić, Zarządzanie dyskami, znajdź tą kartę, usuń obie partycje i stwórz jedną nową. Powinno po tym zadziałać
  • Odpowiedz
@Smartek: Jest szansa, że Ci karta siadła i nie wstanie - jak malina śmigała z kartą długo to tak mogło się stać. Niestety - na szczęście jest BerryBoot i allego. Na tym drugim kup sobie dysk 2,5" i nowa karte pamięci.
  • Odpowiedz
@Smartek: Po kolei :)

Po objawach Twoich stwierdzam, że karta pamięci, którą posiadasz jest po prostu już uszkodzona - miałem podobnie do Ciebie - czytaj dalej.

Linux ma to do siebie że robi w h*j zapisów i odczytów z dysku, co za tym idzie karty microSD w raspberry mocno sie eksploatują przy ciągłym działaniu płytki. Miałem tak jak Ty z kartą, do tego stopnia, że struktura plików która na niej była wracała do momentu sprzed jej uszkodzenia (nie dało sie kompletnie nic na niej zapisać, a jak sie zapisywało to wylatywało z systemu po restarcie - najlepiej widać było to na zegarku: zanim malina pobrała czas z internetu miałem czas sprzed kilku potem kilkunastu dni). Przy próbie formatowania na X sposobów, łącznie z SDCard Formatterem, który jest idealny do sprawnej karty z Maliny i formatowaniem z poziomu innego linucha, cały czas miałem komunikat, że karta pamięci jest chroniona przed
  • Odpowiedz