Wpis z mikrobloga

@PrawyKuba: @beefislife: @milvanb: a propos deloadu, bo też mam pytanie: jak cisnę 5x5 i nie mogę przebić danej bariery na płaskiej - w sensie mam ciężar, którym robię 5x5, ale kiedy dokładam 2,5 kg to nie kończę 5x5, mam zdjąć 10 procent i progresować, czy ciskać 5x5 maksymalnym ciężarem, aż pęknie bariera?
79kg, 186cm. No np na plaskiej 5x5 pełnego nie moge zrobic 75kg, na raz te 90 siadlo, ale jakas taka bariera na tym 75, sprobuje moze jeszczee raz deload do jakichs 65 i progres
@Iksawer lajtowo można cisnac. Wiadomo, że progres nie będzie już taki jak na samym początku i to normalne, że są przestoje. Mozesz zmienić na 4x6 i tak spróbować. Jak przestanie iść to 3x10. Możliwości jest bardzo wiele, chociaż wyciskanie 3-4 razy w tygodniu. Trzeba kombinować.
@Iksawer: Nigdy nie byłem jakimś wielkim zwolennikiem 5x5, poza etapem absolutnie początkującym. O wiele bardziej preferuję progresję greyskull-a czyli 1x5p 1x5p 1x5p+ (Amrap), która można powiedzieć sama w sobie przeprowadza nas przez kolejne bloki programowania.

@beefislife: Rzeczywiście klatka znosi duże volume, ale ja jestem przeciwny wyciskaniu 3x tydzień przy takich wynikach. Sam ciskałem ~170kg robiąc klatkę 1x tydzień i to tylko 8serii, to wystarczyło. Teraz przy ~200kg robię 2x czasem
przy klatce objętość to król jak lew jest król dżungli. Ogólnie polecam wyciskać 3x w tygodniu, a jak chcesz dwa to raz 5x5 a raz 4x8-10 bym robił


@beefislife: cisnę 2x płaska, raz skos. Pytanie tylko czy jeżeli zatrzymałem się na X kg przy 5x5 i nie idzie mi z dokładaniem ciężaru, mam trzymać się 5x5 z tym maksymalnym ciężarem, czy robić deload o 10 proc. i dokładać co trening.
@biesy: Jedz więcej, śpij lepiej. Zostawanie na tym samym ciężarze to najgorszy wybór, -10% i próbuj. Jak nie idzie to czas na zmianę na bardziej zaawansowany plan, ale wątpię, że jesteś poza poziomem początkującego.