Wpis z mikrobloga

Kilka postulatow programowych Nowoczesnej wyciagnietych z wywiadu z Lubnauer. Bardzo mi sie podoba to co czytam, jestem w 100% za. Program prawie ze idealny (bioac pod uwage polskie uwarunkowania). Mam nadzieje ze sama Lubnauerowa troche popracuje nad wizerunkiem i nabierze charyzmy, szkoda zeby tak dobry program przepadl. Wywiad:

Tak? Poproszę pięć rzeczy, które was różnią od PO.

- Bardzo proszę. Po pierwsze podejście do 500+. My mamy alternatywę. Zamiast licytacji kto da więcej, proponujemy program "Aktywna Rodzina". Skierowany głównie do ludzi aktywnych, pracujących, również - na przykład - rolników.

Jak opisać go jednym zdaniem? 500+ każdy zrozumie: "500 zł na drugie i następne dziecko".

- A u nas jest: 250 zł ulgi podatkowej na każde dziecko od 0 do 18 lat. Rodzina dostaje więcej co miesiąc w postaci pensji, a jak zarabia za mało, to dostaje tzw. ujemną stawkę podatkową, czyli jest to jej zwracane przy rozliczeniu podatku. I wypłata nie zależy od wieku pozostałych dzieci. Obejmuje ok. 97 proc. zamiast 57 proc. dzieci.

Po drugie?

- Różni nas z PO podejście do euro. Jesteśmy za przyjęciem euro w Polsce tak szybko, jak to możliwe. To nie jest tylko ułatwienie dla naszych przedsiębiorców i dla wyjeżdżających za granicę. To jest kwestia bezpieczeństwa, zakorzenienia się w UE. I mamy nadzieję, że jak Polacy zaczną lepiej zarabiać, to na pytanie czy chcą euro odpowiedzą: "weźmiemy każdą ilość".

Po trzecie.

- Bardzo jasno określone kwestie światopoglądowe. Jesteśmy za rozdziałem Kościoła i państwa.

Po czwarte?

- Uważamy związki partnerskie nie za kwestię papierową, tylko za coś, co powinno zostać jak najszybciej wprowadzone.

A adopcja dzieci przez pary jednopłciowe?

- Przysposobienie naturalnych dzieci któregoś z partnerów, jeśli nie ma drugiego naturalnego rodzica - tak.

Po piąte?

- Jeżeli mówimy, że chcemy mieć wyższe emerytury, a nie chcemy, żeby się ten cały system rozwalił, to trzeba przywrócić poprzedni, wydłużony wiek emerytalny. Teraz PO już jasno nie mówi, że trzeba wrócić do tamtego, który sama wprowadziła, tylko zaczyna krążyć. My mówimy: tak, trzeba wydłużyć wiek emerytalny.


#polityka #nowoczesnapl #nowoczesna #neuropa #polska
pk347 - Kilka postulatow programowych Nowoczesnej wyciagnietych z wywiadu z Lubnauer....

źródło: comment_H0cgDtBjOB0QecLP92NvpUx4kbsk3hiK.jpg

Pobierz
  • 71
A adopcja dzieci przez pary jednopłciowe?

- Przysposobienie naturalnych dzieci któregoś z partnerów, jeśli nie ma drugiego naturalnego rodzica - tak.


@pk347: To mi się nie podoba, bo jest asekuranckie i cwane w złym tego słowa znaczeniu.
Pomijam już kwestie czy w ogóle adopcja przez pary homoseksualne jest ok, czy nie jest. Chodzi mi tutaj tylko o to, że pani Lubnauer widać, że niby chyba chce i niby to jest ok,
Chodzi mi tutaj tylko o to, że pani Lubnauer widać, że niby chyba chce i niby to jest ok, ale nie chce tego powiedzieć wpros


@max1983: Sama nie ma chyba zbyt wiele przeciwko, ale wie ze PL spoleczenstwo nie jest na to gotowe. Chociaz akurat ja patrze na to jakby od drugiej strony niz Ty. Odczytuje to jako odroczenie opowiedzenia sie w tej sprawie. Choc osobiscie nie bardzo widzie przeszkody do
@pk347: nie podoba mi się wszystko co robi nowoczesna. Bywa "śmieszna" i nie trafia z marketingiem. Ale jeżeli uczciwie podejdę światopoglądowo i zastanowię się, kto najlepiej zrealizuje moje postulaty, będąc przy tym na tyle godnym zaufania, żeby dostać głos (czyli nie oszukał mnie jeszcze, nie ma historii zmieniania zdania co chwile czy sprzeniewierzenia się) to wychodzi .Nowoczesna.

Szkoda, ze rozjechano całkowicie wizerunek Ryśka (sam pomógł w tym ogromnie), ale w kobietach
Czyli tak samo jak ja.


w zasadzie tak.

Dlatego właśnie piszę: małostkowe, asekuranckie i tchórzliwe zachowanie.


No Razem robi to inaczej, nie ugina sie. Ale Razem ma 3%. Kwestia wyboru jaka droga chce sie isc i po jak szeroki elektorat siegac. Wszystko ma swoje wady i zalety.

@max1983:
tez bylem sceptyczny, ale po wystepach Partii szedlbym w Euro jak w dym.


@pk347: Pełna zgoda. Strefa euro ma za sobą burzliwy okres, ale wyszła z niego obudowana solidnymi instytucjami stabilizującymi, a przede wszystkim wolą dalszego reformowania i skupiania dalszej integracji europejskiej wokół unii walutowej.

Jeśli Polska nie chce znaleźć się na marginesie nieuchronnie jednoczącej się Europy, to wejście do strefy euro jest koniecznością i postulat Nowoczesnej jest słuszny.

Bardzo polecam
Rodzina dostaje więcej co miesiąc w postaci pensji, a jak zarabia za mało, to dostaje tzw. ujemną stawkę podatkową, czyli jest to jej zwracane przy rozliczeniu podatku


@pk347: I przez ten punkt tracą. Większość ludzi których znam i cieszą się z 500+ jako argument ma zawsze, że co miesiąc mają te 500zł. W tym przypadku będę mówić, że przez cały rok muszą biedować żeby pod koniec roku dostać większy zwrot.
I