Wpis z mikrobloga

@mfind
Pytam jako znawców ubezpieczeniowych. Jestem poszkodowany, naprawa auta z OC sprawcy. Rzeczoznawca mówi 2k do ręki, ja i tak nie mam czasu na takie zabawy więc oddaje do ASO wczoraj tj 4/12. W międzyczasie bardzo niemiła Pani z Interrisku mówi mi że auto zastępcze mam tylko przez 3 dni bo tak wychodzi z ich technologicznego czasu naprawy. A najlepsze na deser, właśnie dostalem maila ze ASO wyliczyło naprawę na 22k. Czy faktycznie ubezpieczyciel może żądać ode mnie zwrotu samochodu zastępczego jeżeli auto moje jeszcze nie jest w pełni naprawione?

#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #oc #interrisk
  • 9
@onlyigor: No elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest pełno wypożyczalni, które z pocałowaniem ręki podpiszą z Tobą umowę i będą się ciągali z zakładem ubezpieczeń o pokrycie kosztów. Ogólnie samochód zastępczy należy Ci się do dnia naprawy auta, o ile Ty sam tego niepotrzebnie nie przeciągasz oczywiście. Poczytaj chociażby tutaj pkt 20.8 na stronie 31. To wytyczne KNF co do wynajmu samochodu zastępczego ;)
@onlyigor: dokładnie mam sytuacje opisaną w 20.8 zgłoszę do KNFu. Wezmę inne auto z innej wypożyczalni, a za kilka dni uzywania auta zast. po ich wypowiedzeniu auta zgłaszam pozew. Za 2 dni muszę zapłacić sam. Auta jeszcze przez tydzień nie będę miał, a najlepsze że sami opóźnili naprawę, bo na pierwszej wizycie rzeczoznawcy nie zgodzili się na wszystkie części sugerowane przez warsztat. #interrisk historia nadaje się na osobny wykop...
@pza_81: prześlij do Inter Risk tą wytyczną z KNF (może o niej nie słyszeli) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Większość firm ubezpieczeniowych korzysta z tego, że niestety kliencie nie znają swoich praw :/
Sprawa jeszcze jest w toku. Morał na razie jest jeden, większe korzyści daje wynajem auta z firmy zewnętrznej, bo będą bronić wynajmu do ostatniego dni, tj. Naprawy. #interrisk powołuje się na swoje harmonogramy, mimo zlecenia naprawy bezgotówkowej. KNF 20.8 mają w nosie podpierając się wewnętrznymi regulacjami. Skoro mam pretekst na staranie się o rekompensatę, dolicze sobie czas na nich poświęcony i inne dydaskalia.

Na razie rezygnuje dalej z zastępczego, bo może wyjadę