Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #defoxebuduje i trochę #mistrzowiepainta

Mirki, pytanie na które w internecie odpowiedzi się niestety nie doszukałem.
Mowa o ociepleniu styropianem ścian zewnętrznych budynku.
Jak zakończyć ocieplanie ściany przy szczycie? Na przykładzie ściany kolankowej.
Klejąc na placki pozostaje siłą rzeczy szczelina między styropianem a ścianą.
Czy ją się na szczycie zamyka, czy pozostaje otwarta?
defoxe - #budujzwykopem #defoxebuduje i trochę #mistrzowiepainta

Mirki, pytanie na...

źródło: comment_4sa2pxAgfDRpa5p5KQaaGqy0YuGcKr0x.jpg

Pobierz
  • 18
poddasze masz miec zamieszkale czy stryszek?


@GallAnonim: Zamieszkałe.

dobrą praktyką jest nakładanie kleju na nie tylko na środek płyty ale też na rantach. wtedy problem się rozwiązuje. Jeśli Cię to nie zadowala to dobij szczeliny klejem do styropianu


@TheHamlet: Niestety (lub na szczęście) nie ja jestem wykonawcą. Ja tylko chodzę i się czepiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast lubię wiedzieć, czy czepiam się z sensem, czy
Klejenie tylko na placki jest błędem i jeśli pozwolisz aby powietrze krążyło pod styropianem to tracisz sporo ciepła.


@darek-jg: Znam tą teorię. Znajduje ona uzasadnienie w przypadku zabezpieczenia przeciw pożarowego. Jednak jak styropian się pali, to... No...
Żaden ze znanych wykonawców nie robi warkocza obwodowego z kleju na płycie. Dają jedynie placki które po przyłożeniu do ściany zajmują "przepisową" powierzchnię płyty - tyle. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
wpisz w goggle "ocieplenie ścianki kolankowej" temat rzeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GallAnonim: Znam temat i wiem że dyskusja może trwać godzinami, jednak tego detalu o jakim pisze w owych dyskusjach sobie nie przypominam.
@defoxe: Jeśli jest to pół centymetra to nie jest źle bo czasami przy plackach wykonawcy potrafią robić sporo więcej bo wtedy łatwiej kleić.Jeszcze zastanawia mnie to że zakończyłeś równo ze ścianą,jeśli mówisz o wysokości to wydaje mi się że lepiej byłoby jakbyś dociągnął do samej membrany(deskowania) bo łatwiej połączyć z wełną w dachu.
eśli jest to pół centymetra to nie jest źle bo czasami przy plackach wykonawcy potrafią robić sporo więcej bo wtedy łatwiej kleić.


Z odległością nie ma tragedii. Placki też są jak trzeba.
Obwodowe klejenie dyskutowałem z ekipą i powiedzieli mi, że nie ma opcji.
Jednak mimo wszystko nie narzekam na nich, no ale tak już mam, że do czegoś się muszę przyczepić.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
ja dałem wełne, ze styro za duzo zabawy


@GallAnonim: wełnę mam już od strony pomieszczeń na poddaszu.
Zrobiłem sobie wycinarkę do styropianu i się bawiłem w zimowe wieczory. ( ͡- ͜ʖ ͡°)

Czyli jak? Ma być ta "przerwa" zamknięta?