Wpis z mikrobloga

#szosa #mtb #rower proszę doradzić bo sam już nie wiem - kupić buty i pedały sl do szosy czy jeździć uniwersalnie w spd na dwóch rowerach? Lubię takie sztywne połączenia czy to na nartach czy na rowerze ale z drugiej strony ostatnio podjechałem na zamek w Tenczynie i miałem ok 800m podejścia po lesie i skałach by dojść na zamek. W sl chyba by było ciężko? Tak jak napisałem często nie planuję trasy i droga niesie mnie w różne miejsca.
  • 13
często nie planuję trasy i droga niesie mnie w różne miejsca


@verzz: jeśli tak, to jak najbardziej możesz jeździć w zwykłych SPD.

Ja od tego sezonu zacząłem jeździć w SPD-SL i sztywność jest nieporównywalnie większa, ale mam trochę krzywe nogi i nie mogę sobie poradzić z dobrym ustawieniem bloków, przez co boli mnie lewe kolano. Dlatego też zastanawiam się czy lepiej po prostu nie wrócić do zwykłego SPD.

Poza tym też
@verzz: Jak jest hajs, to ja bym kupił oba rodzaje butów i pedałów, bo wymiana niezapieczonych (czyli odrobina smaru na gwint przed wkręceniem) to góra 5 minut. I wtedy decydujesz, czy jedziesz trening non-stop, czy będzie chodzone.
Jak hajsu nie ma, to sprawa wydaje się oczywista: SPD. Na pewno żaden zawodowiec cię w trasie nie wyśmieje. A jeśli jakiś amator by się tego czepił, to mu proponujesz pojedynek na jakimś segmencie