Wpis z mikrobloga

Chciałbym rodzicom usprawnić sieć. Obecnie w jednym rogu domu gdzie był mój pokój jest Dasdan ONT jako bridge i router TP-Link 1043 na openwrt (z dostępem z zewnątrz) który pokrywał połowę domu i piwnicę. Sam większość czasu korzystałem po kablu więc nie miałem problemów ale z tego co pamiętam WiFi normalnie współpracowało z moim laptopem a z jakimś innym nie bardzo chciało wyciągać prędkości. Nad drugą połową gdzie w większości siedzą rodzice wisi Access Point WAP-4033. Na nieocieplonym strychu pod blachą gdzie jest zimno/gorąco a do tego się często wiesza.

Myślałem żeby zejść na parter i na korytarzu na suficie powiesić jakiś AP który by objął wszystko. Dom 10x10m jest podzielony na pół jedną ścianą nośną a reszta to działowe szerokości cegły. Dało by radę? Chciałbym coś bezawaryjnego bo do domu mam daleko a przez ssh niewiele mogę zdziałać. Oczywiście żebym mógł się także dostać do urządzeń podłączonych do sieci więc działałoby w trybie bridge. Znalazłem Ubiquiti UAP AC Lite, nada się?

Dzięki
#siecikomputerowe #sieci
  • 5