Wpis z mikrobloga

@Skyworld: sprawdziłem, unia z Czechami w 1447 za drugim restartem bez pożyczek , aczkolwiek same straty większe niż w poprzednich patchach. Mimo wszystko trochę trudniej.
@RPG-7: RM z pepikami i węgrami, ale nie robisz sojuszu. Sojusz z Brandenburgią ( jeśli mają pepiki na rywalu). Reroll jeśli czechy wezmą OP sojusz np. Z polaczkami. Potem czekasz, aż dostaną habsburga, claim throne i wojna. Potem czekasz, aż habsburg z tronu węgierskiego będzie mieć 15 lat , wtedy spadnie z rowerka a ty masz CB na unię z nimi. Wypowiadasz ( ważne, by w tym momencie Czechy były loyal,
@RPG-7: @Saper9: Burgundię na tym patchu można zrobić bez wojny. Czasami na starcie masz na tyle dobre relacje, że można wejść w sojusz/mariaż.

Co do lojalności partnera to można podbić decyzją +20 i jeśli masz kasę to zinfluensować (bo wtedy już powineneś być Great Power) jeśli nie masz czasu na podbijanie relacji.

A co do HRE to najważniejsze jest zatrzymać event The Shadow Kingdom.

Dla acziwka The sword is mightier
@RPG-7: Jak mówili poprzednicy ale ja bym tutaj po dorwaniu unii zerwał sojusz z Brandenburgią i wypowiedział im wojne wasalizując, do tego wasalizujesz palatynat i masz perma cesarza (shadow kingdom olej bo i tak nie zjednoczysz HRE chyba że na tym ci akurat zależy)
Do tego rywalizuj Francję, sojusz z Kastylią, jeśli ta ma również Francję na rywalu eventowo dostanie Habsburga na tron i kolejna zagrywka typu claim throne.
Do tego
@RPG-7 tutaj liczy się szczęście i czas reakcji. Id razu w pierwszej kolejności po starcie gry, jeszcze na pauzie, RM z pepikami, potem tylko czekasz, aż dostaną Habsburga. Jak tylko dostaną to instant claim throne. Musisz być szybki, bo event na władcę 6/6/6 załącza się wcześnie bardzo, ale jak ci RNG dopisze to wejdzie kilka lat po hansburgu

Nawet nie wiem, co się w 57 dzieje. Zawsze wymuszałem unię ( ͡°
@RPG-7: ja bym resetował grę. Pamiętaj, że Habsburgowie przeważnie szybko rodzą potomków więc trzeba grać na 3/4 prędkości i od razu claimować jak tylko Habsburg się pojawi i od razu wypowiadać wojnę. Przynajmniej z Czechami zawsze szukaj sojuszników pośród ichnich rywali.
@RPG-7: Nie trzeba ich zdobyć, trzeba przywrócić cesarstwu. Ja wykorzystałem do tego po części Florencję ze względu na komplikacje.

Taka najogólniejsza taktyka ustalona jest na dwie/trzy wojny. W pierwszej zdobywasz kontynentalną Wenecję (3 prowincje), Brescia przekazana jest do Mediolanu. Później w dwóch wojnach zjadasz posiadłości Central Italy w państwie papieskim i Rzym, po czym Rzymu nie robisz rdzennymi tylko oddajesz papajowi.

U mnie(w grze ze screen shota) i zarówno Papaj jak
@adios: no i ładnie, 1455 i samo wpadło PU z węgrami, także 2 PU już są, przy odrobinie szczęścia wpadnie jeszcze z milanem, a teraz czas na zaoranie wenecji ( ͡° ͜ʖ ͡°)