Wpis z mikrobloga

Jak oduczyć syna złodziejstwa i dać mu nauczkę ?
Akcja matki perfekcyjna.
Syn złodziejaszek ukradł matce złoty pierścionek i sprzedał w loombardzie. Matka odkryła to po paru tygodniach.
I jego dialog z tą matką.
- Mój syn sprzedał tutaj pierścionek, chciała bym go wykupić.
Nagle syn się odzywa:
- Mamo to nie tutaj.
- to po #!$%@? żeś mnie tutaj zaprowadził. A zresztą tak czy inaczej mam do pana sprawę. Ten gnój mnie okradł to będzie miał nauczkę po czym wyciągnęła PS3 Super slim z 5 grami xDDDDDD
Wyceniłem sobie po czym zaproponowałem jej 200zł. Synek w stanie całkowitego smutku mówi że za mało na to matka:
- niech będzie, kupił to sobie u was za 400zł no ale to ma być nauczka.
Synek szkliste oczy, matka dopytała się mnie jeszcze gdzie są w okolicy lombardy. Sprawdziłem sprzęt spisaliśmy umowę sprzedaży po czym podziękowała i wyszła ( ͡ ͜ʖ ͡)


#perelkilombardu #logikaniebieskichpaskow #zlodzieje
  • 15
@iMarek22: matka go musi ładnie w domu tresować, bo synuś pełna pokora i opuszczona głowa. W domu zrobi mu Prodiżi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No właśnie bez sensu, niby szkolony, a taką manianę odpierdzielił? :/
@gadatos: z ciekawości, bo zupełnie nie znam się na lombardach. Jakby go zastawić jakby to wyglądało w stosunku do sprzedaży?
a) ktoś ci przynosi złoty pierścionek wyceniasz go na 450 zł, klient się zgadza go sprzedać tobie.
Zakładam, że w rzeczywistości był wart więcej, a różnica to twój zysk (gdy klient nr 2 przyjdzie go kupić za podwyższoną przez ciebie cenę).
b) ktoś przynosi ci złoty pierścionek, wyceniasz go na 450
@empty_silence: jak by go zastawił to mógłbym go odkupić, jak go sprzedał to leci do koperty i czeka na przetopienie. Jak by poleciał do przetopienia to niestety miałby #!$%@? od matki. Jak chce sobie taki pierścionek odkupić to musi zapłacić 450zl + 20% z 450 + 3 % za każdy dzień po miesiącu. Nieraz może to być kwota 2 razy większa niż się dostanie za przedmiot