Wpis z mikrobloga

Mirki.. Chciałem coś zmienić w życiu, a dokładnie przebranżowić się. Myślę że w każdym wieku można to zrobić, wystarczy tylko chcieć i włożyć w to trochę wysiłku. Wychodzę z założenia że lepiej być przeciętnym programistą za 3,5k niż świetnym magazynierem za 2k. Postanowiłem że pójdę na kurs programowania, choć za bardzo jeszcze nie wiem od czego zacząć. Generalnie nie mam problemu z przyswajaniem wiedzy choć z matmy orłem nie jestem. Czytam troche i gadam ze znajomymi na ten temat i zastanawiam się nad javascriptem i javą. Wolałbym tworzyć aplikacje niż grzebać w stronach internetowych, ale głównym moim priorytetem jest znalezienie pracy bez większego problemu po ukończeniu kursu, oraz to żeby język był przyszłościowy.
Przeglądam oferty np. coderslab albo kodilla, kursów jest od groma, gwarancje pracy niby też są (ale z tym może być różnie, wiadomo). Nie mogę sobie raczej pozwolić na to żeby zrobić kurs języka po którym o prace będzie ciężko ale będzie dobrze płatna. Jak będę już w branży to się będę dokształcał i ew. szukał czegoś lepszego, ale w tym momencie łatwość zdobycia pracy (nawet kosztem płacy) jest kluczowa.

Doradzcie coś... Przede wszystkim co warto wybrać Waszym zdaniem ? (nie mowie tu tylko o tych językach które wymieniłem, pytam ogólnie) Na co jest obecnie zapotrzebowanie ?
I czy ktoś miał styczność z tymi szkołami, albo poleca jakaś inna ? Warto skorzystać z takiego rozwiązania ?

Jeżeli jakieś znacie czy możecie polecić jakieś wartościowe kanały yt odnośnie programowania? (z tym że chodzi mi o teorie,wyjaśnienie róźnicy miedzy językami,a nie sam kurs programowania danego języka) I oczywiście literaturę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Was Mirasy serdecznie.

#programowanie #programista15k #java #javascript
  • 18
@K021 w takim razie wybierz sobie cokolwiek - jeśli znasz angielski na poziomie umożliwiającym Ci czytanie oficjalnej dokumentacji, to jest git.
Jak chcesz zająć się bardziej tematami od " wyglądu" stron", to polecam JS ze wszystkim co idzie w pakiecie, jak torche bardziej od strony logiki oraz tyłu aplikacji to Java, Python
@K021: Napisałeś, że wolałbyś pisać aplikacje niż strony internetowe, ale to trochę nie tak. W obecnych czasach aplikacji na desktop już się praktycznie nie pisze, 90% rynku to jest webdev - czyli aplikacje sieciowe ogólnie - ale nie cały webdev to "robienie stronek".

Generalny podział tutaj jest na frontend i backend. Frontend jest najbliżej tego, co nazywasz "robieniem stronek" - tutaj zajmujesz się tym, żeby UI był ładny i spójny, żeby
@K021: Nie idź na żadne kursy stacjonarne kosztujące fortune. To nie tak, że tam cię czegoś lepiej nauczysz jak im zapłacisz te 7k czy ile teraz chcą za to... W internecie jest mnóstwo materiałów za darmo, a jak do skończenia kursu motywują cię wydane pieniądze to kup sobie jakiś kurs na Udemy z dobrymy ocenami za 70 zł.
@Myzreal Dziękuję za rzeczową odpowiedz, brzmi to bardzo zagmatwale dla takiego laika niezwiazanego z tematem. Generalnie pomimo wcześniejszych obiekcji muszę zagłębić się w temat front-endu bo chyba w tej dziedzinie też przydają się jakieś umiejętności graficzne ? Bo w kontekście UI to również masz na myśli ? A programy grsficzne 2d typu Corel czy Photoshop ogarniam całkiem nieźle. W ogóle muszę poczytać o wszystkim co napisałeś. I rozłożyć to na czynniki pierwsze
@K021: Uczucie bycia zawalonym ogromną ilością niezrozumiałych pojęć jest zupełnie normalne na początku, przebrnij przez to, każde pojęcie sobie szybko zgoogluj i mniej więcej poczytaj, wszystko się zacznie w końcu układać w całość.

Generalnie to tak, z tego co widzę interesowałby cię frontend. Ta nazwa bierze się stąd, że zajmujesz się tymi elementami systemu, które "stoją twarzą do użytkownika". Jak jesteś użytkownikiem jakiejś aplikacji, to widzisz jej interfejs i tam podajesz
Wychodzę z założenia że lepiej być przeciętnym programistą za 3,5k niż świetnym magazynierem za 2k.


@K021: No tak bo nie ma nic pomiedzy magazynierem a programista....
@Ojjojo: :) Jeżeli poczułeś się dotknięty to wybacz. A chyba musiałeś skoro zadałeś sobie tyle trudu żeby przeczytać cały post i odpisać na niego. Więc wytłumaczę Ci o co chodzi (chociaż w sumie nie wiem po co to robie). Są pewne zawody w których pomimo kwalifikacji i rzetelności w wykonywanej pracy niestety ciężko o większe zarobki i awans. Chocbyś sie zesrał to kokosów na kasie w biedronce nie zarobisz, tak samo
@Ojjojo: Ooook... Piszesz to z poziomu programisty czy pracownika biedronki ? Bo to co wysłałeś dalej nie przeczy to temu co napisałem wyżej. Jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po prostu spłyń. Jeżeli uwazasz że praca w biedronce jest łatwiejsza i daje wieksze możliwości niż praca programisty to idz pracować do biedry. Nie muszę mieć pojęcia o pracy programisty żeby wiedzieć że lepsza jest praca w której nie trzeba
Jeżeli uwazasz że praca w biedronce jest łatwiejsza


@K021: Dokladnie tak uwazam.

Nie muszę mieć pojęcia o pracy programisty

@K021: A chcesz zmienic cale zycie zeby nim zostac....

że lepsza jest praca w której nie trzeba brudzić sobie rąk i można usiąść wygodnie przy biurku.


@K021: Zostan jakims prezesem albo dyrektorem o tym tez nie masz zielonego pojecia.

I nie nie da sie nauczyc programowania z kursow w internecie,
to po prostu spłyń.


@K021: Jak ci ktos niszczy wyobrażenia to dupka zaczyna pekac...

Faktycznie tu wiekszosc cie poklepie po pleckach i powie ze napewno dasz rade. Poczytaj sobie posty na tagu, ilu ludzi chce zrobic to samo co ty, a ilu zrobilos, okazuje sie ze nikt.
@Ojjojo Ty trollujesz czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Chce iść na kurs stacjonarny a nie uczyć się z netu to po pierwsze. Po drugie niektórzy mają większe ambicje niż praca w biedrze. I żebyś mnie źle nie zrozumiał. Nie oceniam ludzi na podstawie tego gdzie pracują, bo żadna praca nie chańbi, po prostu ja chcę czegoś więcej. Po trzecie na prezesa czy dyrektora przyjdzie jeszcze czas, spokojnie. Dupa mi pękać