Wpis z mikrobloga

Mirki poradźcie :D

2 miesiące temu moja kobieta kupiła bluzę od jakiejś dziewczyny na vinted czy innym tego typu portalu z ogłoszeniami.
Przelała za nią 45zł i bluza do dziś nie doszła. Znaleźliśmy karinę i jej księcia na fejsbuku i moja kobieta zapytała dlaczego bluza nie jest wysłana albo pieniądze zwrócone.

Karina zarzekała się dwukrotnie, że pieniądze wysłała przelewem pocztowym ale potwierdzenia przelewu niestety nie może przesłać :D
I zaczęła sypać tekstami jak na picrel. Szczególnie ujął mnie tekst z niską szkodliwością :D

Jak mi to moja kobieta pokazała to postanowiłem, że #!$%@? złodziejce najbardziej jak się da więc czekam tutaj na propozycje co można z tą sprawą zrobić. Zrobię wszystko żeby odzyskać to 45zł i przeleję je na jakąś fundację :)
Oczywiście nie omieszkam informować na bieżąco jakie są postępy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nienawidzę złodziejstwa więc zrobię wszystko żeby odbiło jej się to czkawką.

Pieniądze były wysłane na konto jej sebastiana i to jego znalazłem na fejsie a przez niego jego karinę :)

#patologiazewsi #pomocy #pytanie #zlodzieje
C.....a - Mirki poradźcie :D

2 miesiące temu moja kobieta kupiła bluzę od jakiejś ...

źródło: comment_Dm4phU4XmtM7mJNZtjaTth5foNEmMW4D.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
@Czachaaa: olej to. kwota mala a widac ze tyle czasu zajela ze az musisz sie przejmowac i pisac na mirko. policja ja sprawdzi, pozniej sprawe umorzy bo nikomu nie bedzie sie chcialo z tym nic robic. jak az tak cie to boli to bym zrobil jak inni proponuja- dodaj jej numer gdzie sie da. ile czasu straci, bedzie musiala zmienic numer, #!$%@? sie itd- dzieki tobie. durne ale nic ponadto
  • Odpowiedz
@PaulStone: ja niewiem jeszcze czy działa, opisałem tylko jak to wygląda w przypadku takiego wyłudzenia/oszustwa. Pan prowadzący moja sprawę (kwota wyższa niż 40 czy 100zl) powiedział, że nie ma zupełnie znaczenia, czy będzie to 20/50/100/500/xxxx zł, jest na to paragraf i jak z dowodami przychodzę, to tym bardziej oni muszą interweniować. To, że osoba która mnie oszukała zerwala zupełnie kontakt, a teraz twierdzi że odda do jakiejś tam daty pieniądze
  • Odpowiedz
@qwerty0092: jeszcze niewiem czy mam farta, to świeża akcja, na komisariacie byłem 21 listopada, a prowadzący sprawę, ostrzegł że może to się miesiącami ciągnąć, nawet gdy w początkowej fazie, wyłudzający się przyzna. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
To nie jest żadna niską szkodliwość ale oszustwo gdzie nie ma widełek kwotowych jak przy drobnych kradzieżach. Na bagiety. Zgłoszenie podejrzenia przestępstwa i będzie prokurator jeśli chcesz jej #!$%@?.
  • Odpowiedz
Ale jeżeli twoja różowa nie dostała ani kasy ani bluzy to to artykuł 286 paragraf 1 i nie ma dolnej granicy więc się #!$%@? przeliczył xD
  • Odpowiedz
@Czachaaa: a jak robiłeś przelew to pełnego adresu nie podawała? Ja robiłem tak, ze wysyłałem pismo za potwierdzeniem odbioru, wezwanie przedsądowe czekam 14 dni i później na policję.
  • Odpowiedz
@w3n5zu: Niee tylko imię i nazwisko a pieniądze szły na konto jej Sebka więc oboje będą się pewnie tłumaczyli. Ale adres już mam, znaleźliśmy na vinted dziewczynę która sprzedała coś Karinie i spytaliśmy o adres na który wysyłała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Serio usunęła swojego FB? xD


@L3gion: nie musiał kasować fejsa. Wystarczy ze zabookowala konto z którego z nia rozmawiasz i jej na fejsie nie widzisz. Sprawdź z innego albo w Google czy profil widac.
Ja bym to zgłaszał jako oszustwo i w nosie miał
  • Odpowiedz
A WIĘC MAM ADRES I DANE KARINY, WYDRUKOWALIŚMY WSZYSTKIE MATERIAŁY I JUTRO JEDZIEMY ZGŁOSIĆ ( ͡° ͜ʖ ͡°) WRZUCĘ ZDJĘCIE ZGŁOSZENIA I BĘDĘ INFORMOWAŁ NA BIEŻĄCO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam tylko nadzieję, że jak dostanie pismo to zadzwoni napisze żeby się dogadać a ja jej wtedy napiszę:
Nie truj mi dupy, i czekaj na policję elo ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz