Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki kiedyś pracowałem w Amazonie w Sadach k. Poznania. Znalazłem lepszą prace i zrezygnowałem. Teraz bym chciał wrocic z braku lepszych ofert, ale dowiedziałem sie że jestem na "czarnej liście", nigdy nic złego nie zrobiłem, zadnego alkoholu czy kradzieży. W HR nie chcą mi udzielić informacji. Jak moge z tego wyjsc? Chce tam pracowac bo mam blisko i ceniłem sobie prace w tej firmie mimu innych negatywnych opinii. Pisze anonimowo bo cenie sobie prywatnosc.

#poznan #sady #amazon #adecco

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 16
@insystem: Dokładnie nie wiem ale ostatnio coś było na wykopie, że właśnie firmy nie powinny robić takich czarnych list pracowników bo to narusza ochronę danych osobowych.


@nophp: Ogólnie to niby tak. Jednak firma może potraktować pracownika, który odszedł jako osobę, która wyraziła żądanie zaprzestania (oraz usunięcia) danych osobowych ze swojego zbioru.
W takiej sytuacji pracodawcy wolno utworzyć zbiór "osoby, które nie chcą abyśmy przetwarzali ich dane" i mogą w nim
Pobierz
źródło: comment_2r9niXal84KjhEiAr1YAaRx640BT9ZdQ.jpg
@nophp: Ustawa o Ochronie Danych Osobowych jest pełna fajnych rzeczy :>
A już w ogóle są świetne ustawy, które w ogóle wyłączają UoODO z wielu punktów (na przykład brak możliwości żądania usunięcia swoich danych, albo ograniczony dostęp do nich).
Nie mogę się doczekać jak wejdzie RODO. Będzie zabawnie.