Wpis z mikrobloga

Mirki ćwiczące snatch i clean - udało wam się samodzielnie nauczyć techniki, czy ktoś was uczył?
za kilka miesięcy chciałbym wprowadzać elementy dwuboju do treningu i powoli myślę jak się do tego zabrać. Póki co mam karnet na siłownię, gdzie nie bardzo mogę. Siłownia na piętrze nad jakimś sklepem, w starym budynku, wisi wielki napis, żeby niczym nie rzucać ;)

#silownia
#mikrokoksy
  • 20
@Mr_RIP Rippetoe mówi że dwuboiści powinni robić tylko siady lowbar więc na tym sporcie akurat gówno się zna.
A jak gość jest na filmiku instruktażowym to znaczy że umiał to świetnie wcześniej.

Da się nauczyć ale to droga przez mękę. Z własnych doświadczeń podpowiem że pracuj dużo nad mobilnością barków i odcinka piersiowego kręgosłupa. Jeśli masz niezłe wyniki w bojach to od razu o tym zapomnij i spokojnie i powoli progresuj z
@berti: tak z ciekawości - dlaczego siady lowbar to absurd u dwuboistów?
Rozumiem, że bardziej po drodze im z frontami, ale czy dodatkowo ćwiczenie lowbar w czymś przeszkadza? Tak na mój chłopski rozum przy lowbar idzie wytrenować sobie hip drive, a ten jest potrzebny do extension przy dwubojach. Coś kojarzę z kanału alana thrala, natomiast nie będę się upierał, bo nie ćwiczę dwuboju ;)
@jjot bo to zupełnie odmienna charakterystyka ruchu. Lowbar jest na końcu ruchu silny się wolny. Highbar jak asysta na być nieco słabszy ale szybszy. Taka sama jest różnica między martwym ciągiem a clean pull
@jjot: Kij od szczotki, film z jutuba i jedziesz ale jak ktoś nie będzie zwracał uwagi na błędy jakie popełniasz(a będzie ich milion na początku) to nigdy się nie nauczysz. Ja z trenerem snatcha uczyłem się z 2 miesiące i teraz po pół roku nie zawsze wchodzi idealnie.