Wpis z mikrobloga

Mirki, ktorego laptopa brac jezeli planuje go uzywac glownie do Matlaba, CFD, troche programowania ...
Inspiron 13 (8250U, 8GB + 256GB SSD, 2 in 1)
Inspiron 15 (6700HQ, 8GB + 1TB SSD-HDD, 960M 4GB)
Inspiron 15 (8550U, 16GB + 512GB, 2 in 1)
Wiem, że są to trochę inne laptopy (pod względem projektowym) - ale plus jest taki, że mogłbym pierwszego i trzeciego używać jako tabletu do pianina. Aczkolwiek nie wiem czy będzie mi się chciało targać laptopa każdego dnia zamiast np. kupić iPada. Jak mówię matlab, czasem jakaś obróbka video, CFD (Ansys, Plecs, Comsol). Od tego drugiego odrzuca mnie trochę brak SSD oraz matryca TN zamiast IPS. Co wybrać?
#laptopy #studia #doktorat #dell

Jaki jest Twoj wybor?

  • Inspiron 13, 2 in 1, IPS 18.2% (2)
  • Inspiron 15, zwykly, TN 18.2% (2)
  • Inspiron 15, 2 in 1, IPS 63.6% (7)

Oddanych głosów: 11

  • 16
  • Odpowiedz
@bi-tek: Mam studencką zniżkę w Dellu i wszystkie laptopy podane przeze mnie kosztują do 3 tysięcy złotych. Na pewno fajnie by było mieć osobną grafikę, ale w sumie nie gram zbyt wiele - jedynie Football Manager od czasu do czasu, więc chyba przeżyję. A jak odsprzedam obecnego laptopa to ten Dell wyjdzie mi poniżej 2k zł (ostatni).
  • Odpowiedz
@Davidvia0: ten 15 2 w jednym bedzie niepraktyczny, ja mam tego pierwszego tyle że z SSD 500GB i i5-4210u także tego 2 in 1 nie używam w ogóle czasami tylko ekran dotykowy. Programuje na nim i zadowlony jestm tyle że obudowa szybko sie niszczy.
  • Odpowiedz
@bi-tek: Jak gruby on jest po złożeniu ekranu? Na pewno nie jest to dla mnie priorytet ten dotykowy ekran i funkcja składania, fajny dodatek i tyle, ale mógłby mi ułatwić sprawę gdyby dało się go używać jako pulpitu do nut przy pianinie albo fortepianie (do tej pory używałem Surface 3 2/64, ale nie wyrabia za bardzo ten Atom). Chyba różnicę i tak odczuję jak przechodzę z Acer V5-573G (4200U +
  • Odpowiedz
@Davidvia0: taki sam jak zamknięty, tyle że z jednej strony ekran a z drugiej nieaktywna klawiatura. ~25mm ? może 20 - sprawdź jaką ma wysokość w specyfikacji.

nie wiem czy odczujesz jakąs różnicę bo ten sprzęt niewiele szybszy jest za to mniejszy, tylko procek hq bedzie wyraźnie szybszy
  • Odpowiedz
@bi-tek: Napaliłem się mocno i go kupiłem, jak faktycznie nie będzie lepiej to go sprzedam (kosztował mnie dokładnie 2861 zł). Brakuje jakichkolwiek recenzji na jego temat, może to byś strzał w kolano, ale zobaczymy.
  • Odpowiedz
@Davidvia0: jak to na uczelni na zajęciach nie dają Ci komputera ? Co to za uczelnia?

ja 4gen nawet nie mam na co wymienić bo wydam 3-5k i w zasadzie nic mi to nie zmieni dlatego dalej mam swojego dell-a i nie myślę o wymianie a jak znowu wpadam na taki pomysł to przypomina mi się że nie mam na co go wymienić i działa bdb
  • Odpowiedz
@bi-tek: Dali, ale taki starszy dopoki nowego nie kupia. Uczelnia to Warwick :P Ja bardziej chce cos dobrze zbudowanego, co wytrzyma mi najlepiej kilka lat. Acer to jednak nie Dell.
  • Odpowiedz
co wytrzyma mi najlepiej kilka lat. Acer to jednak nie Dell.


@Davidvia0: Bez różnicy, wszystko zależy jak bedziesz dbać, inspiron to nie latitude (biznesowy) i jest robiony przez chińczyka po kosztach.
  • Odpowiedz
@bi-tek: Na pewno mógłbym dostać coś lepszego, pytanie ile musiałbym dopłacić (tego Della mam za 590 funtów) .. myślałem nad Xiaomi Mi Notebook Pro, ale ryzyko VATu winduje cenę do ok 750 GBP, a gwarancja też niebo, a ziemia.
  • Odpowiedz