Wpis z mikrobloga

Wczoraj w dyskusji o antifie dowiedziałem się, że dyktatura Franco to była jedna z lepszych dyktatur w Europie, a ONR przedwojenny to nie byli faszyści. Nie będę dyskutować o Franco ale o polskich faszystach chętnie bo widać, że wiele osób tego nie rozumie. Jest sporo skanów pism polskich faszystów online w bibliotekach cyfrowych więc warto wrzucać - tag #polskifaszyzm

Tu pierwszy fragment z czasopisma Falanga z 1938 roku. Widać jak ONR zachwyca się Hitlerem i Mussolinim. Oni też by chcieli zbudować taki ustrój jak tamci faszyści. Demokracja to dla nich "żydokracja", która stawia minimalne cele. Prawdziwe wielkie cele stawiają ludzie typu Hitler czy Mussolini, oni "uwalniają w ludziach fanatyzm"

#neuropa #historia #polityka
Pobierz P.....j - Wczoraj w dyskusji o antifie dowiedziałem się, że dyktatura Franco to była ...
źródło: comment_1tNF3HnyEKthgFFXZJuCcevlP7M0e4xr.jpg
  • 6
@PafnucyMaj:
● ”Jesteśmy jednym z ruchów, które, jak faszyzm we Włoszech, hitleryzm w Niemczech, obóz Salazara w Portugalii, karlizm i Falanga w Hiszpanii – obalają w krajach Europy stary system plutokratyczno-socjalistyczno-masoński i budują porządek nowy: porządek narodowy” (Ruch Narodowo-Radykalny Falanga w odpowiedzi na pytanie: „Kim jesteśmy?” – rok 1938).
● „Ruch hitlerowski porywa swą świeżością i entuzjazmem, swą bezwzględną walką z Żydami, swymi zdobyczami dla świata pracy
@PafnucyMaj


ONR przedwojenny to nie byli faszyści
ktoś kto to powiedział albo nie zna historii albo ma w mózgu siano zamiast neuronów
@Kempes Oni zawsze z historią to bardo wybiórczo. Zawsze mnie śmieszy jak powołują się na II RP zapominając ze np. II RP byla dość multikulturowa. Albo krzyczą niewłaściwe hasła. Bóg, Honor Ojczyzna to zawołanie wojska III RP. Oryginalnym zawołaniem II RP było Honor i Ojczyzna. No ale im nie wytłumaczysz.
@PafnucyMaj: Mnie zawsze najbardziej uderza w tym oczywista sprzeczność. Jak można być nacjololo i popierać i podziwiać innych nacjololo z innych krajów? Nawet w tym tekście jest, że Mussolini chce imperium, Hitler głosi prymat narodu niemieckiego itd. Przecież popieranie ich to jedno z dwóch - albo podporządkowanie się tym "wyższym rasom", albo nastawienie na konfrontację i zniszczenie ich w przyszłości, jeśli wierzymy że to nasz naród jest najlepszy. Albo my, albo