Wpis z mikrobloga

  • 147
Jazda 40 na 90 przy dobrych warunkach powinno być karane tak jak jazda 90 na dozwolonej 40 .
Nosz #!$%@?, jak się boicie jeździć to #!$%@? w domu zostać proszę
#polskiedrogi
  • 54
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sadko czytałeś mije wypowiedzi na ten temat? Cały czas odnoszę się do całorocznych warunków i sytuacji z całego roku, nie tylko z dzisiaj. Nie chce mi się tego 50 raz tłumaczyć ;) poczytaj wyżej.. w skrocie: cały rok trafiamy na ciamajdy na drodze, które mając dozwolone 90km/h (przy dobrych warunkach jazdy) dalej pędzą prędkością traktorowa tamując ruch za którymi ciągnie się sznur wielu kierowców. Jest to irytujące i powinno być karane. Jazda
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Berciquez jeśli są warunki złe lub niepewne to wskazane zachować ostrożność. Ale.. jeżeli nasz zajebista drogę. Ciepło, zero deszczu suchutko no to nóż sam się otwiera na takie zawalidrogi
  • Odpowiedz
@cudowny Przepisy mówią jasno o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, a bezpieczeństwo jest ponad wszystko.

A argument że ktoś może się wbić jest inwalidą, należy zachować szczególną ostrożność i zachować odpowiedni dystans od samochodu znajdującego się przed nami.
  • Odpowiedz
@cudowny na #!$%@? ty sie tak gosciu spinasz. Co chwile wołasz mnie w tym swoim bóldupieniu. Napisałem smieszny komentarz a ty przezywasz to jak mrowka okres. Wyluzuj
  • Odpowiedz
Kolega @opalony napisał jednoznacznie:

przy dobrych warunkach


@Jaracz_Joint: Odpowiedni dystans znaczy jechanie z taką samą prędkością jak samochód przed Tobą, no chyba że starasz się trzymać co najmniej kilometr za pojazdem przed Tobą.
Odłóż prawo jazdy do paczki po czipsach i wywal do kosza ( )

@delnaja: Widocznie nie rozumiem Twojego poczucia humoru i mam Cię za idiotę ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@cudowny widocznie wszystko bierzesz na poważnie bo brak ci dystansu.
Idz prowadzic internetowe wojenki. Nie zapomnij wrzucic tego w kalendarzyk.
Pis joł
  • Odpowiedz
@cudowny nie da się jednoznacznie określić jakie warunki są dobre.

Ja tam cenie swoje życie i nie będę ryzykować jego utratą lub uszczerbkiem na zdrowiu bo komuś się śpieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: Cytat z linka który przytoczyłem, proszę przemyśl.

Płynna jazda autem - sposób na korki i stres

Jadąc samochodem warto pamiętać, że dobry kierowca to taki, który potrafi dostosować prędkość do panujących na drodze warunków. To że ktoś jeździ wolno, nie oznacza wcale, że jeździ bezpiecznie. Gros wypadków powodują osoby, które źle oceniając prędkość innego pojazdu zajeżdżają mu drogę. Poza tym, płynna jazda poprawia nie tylko bezpieczeństwo, ale i wpływa pozytywnie
  • Odpowiedz
@cudowny egoistami są osoby które uważają że prędkość określana przez znaki administracyjne to prawidłową prędkość z jaką należy jechać. Prędkość nie tylko się dostosowuje do warunków atmosferycznych.

art. 19 pkt 1 ustawy prawo o ruchu drogowym.

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia
  • Odpowiedz