Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass: miałem kiedyś replikę bagnetu milteca i nadawała się do tego co na tym filmie, rąbania nim i dobijania kawałkiem gałęzi i do niczego więcej. Ostrzyc trzeba było co 2gie cięcie.
Nożyk victorinoxa wygiął mi się przy użytkowaniu, boje się pomyśleć co by było z chińszczyzną której naprężenia to jedna wielka niewiadoma i mogą pęknąć miotając kawałkami dookoła. Były filmy jak klucze oczkowe z aliexpres po prostu strzelają miotając swoimi odłamkami
@Jojne: być może, ja używam do edc, codzienna zabawa, od ciecia kartonów w firmie, po robienie śniadania. Watpie żebym wykorzystał ich potencjał. Zresztą ,poza nożami extrema ratio to raczej mało który folderek nadaje się do cięższych prac, wiesz łożysko, no i chwyt który absolutnie nie jest wygodny przy pracy nożem.
@Kick_Ass: dzięki! A czy mi się zdaje czy na tej aukcji są dwa wykończenia/obłożenia rękojeści: tańsze, czarny plastik (?) i droższe stal (?). Jak myślisz, które brać z tych dwóch wykończeń?
@Kick_Ass: ok, faktycznie chyba masz rację z tym że metal pasuje bardziej do tego noża ;) Myślę czy sobie nie sprawić zabawki na mikołajki :) rozważam jeszcze jakiś sensowny scyzoryk (ostatnio mi zabrali na lotnisku, zapomniałem że jest na dnie plecaka :((( )