Wpis z mikrobloga

Wrzucam ponownie, bo w poprzedniej ankiecie wyszło coś w stylu "kurczak/4 sery" i obie opcje miały tyle samo punktów, czyli po 50%. A ja dalej jestem w kropce xD

Mirki, Mirabelki, ważne pytanie.

Otóż muszę wybrać miedzy dwoma językami - niemieckim a hiszpańskim. Każdy z nich umiem tak trochę (niemiecki może troszkę bardziej kojarzę, bo go dłużej w swoim życiu miałem, ale to było dawno) i mam zamiar skupić się ostro na jednym z nich. Biorąc pod uwagę otaczający nas świat, przydatność języków w XXI wieku, dostępność materiałów w obu językach, różne zainteresowania, poszerzanie wiedzy na jakiś temat i ogólnie to, co się takiemu szaremu Polakowi może przydać... to... który wybrać?

Oba lubię, uwielbiam naukę języków, muszę się rozwijać.

Pomuszcie!!!1

#nauka #edukacja #jezyki #hiszpanski #niemiecki (wołam też tych z tagu #angielski, bo może sami coś jeszcze ogarniają oprócz inglisza i będą mogli doradzić).

No i oczywiście #kiciochpyta i #pytanie
e.....t - Wrzucam ponownie, bo w poprzedniej ankiecie wyszło coś w stylu "kurczak/4 s...

źródło: comment_G6YIfB6HYaJh1Bb78THOnCoSO2bQmywg.jpg

Pobierz

Który język?

  • Niemiecki 48.9% (67)
  • Hiszpański 51.1% (70)

Oddanych głosów: 137

  • 20
  • Odpowiedz
@eMJot poważnie się zastanawiasz? Niemiecki który jest oficjalnym językiem paru bogatych państw w Europie a Hiszpański który jest językiem biedalatynosów? Sama Hiszpania też nie jest specjalnie lepsza od Polski.

Chcesz to się sugeruj ankietą gdzie ludzie kierują się niechecią do Niemiec, ale ja bym kuł szwabski aż miło.

Na Śląsku i Kaszubach niemiecki może się przydać. Z Niemcami najwięcej handlujemy także ewentualny pracodawca też raczej będzie preferował niemiecki.

Jeżeli chodzi o praktyczne
  • Odpowiedz
@eMJot: Wydaje mi się, że dla osób z krajów niemieckojęzycznych jest istotniejsze, żeby obcokrajowiec mówił po niemiecku, niż dla krajów hiszpańskojęzycznych, żeby mówił po hiszpańsku
  • Odpowiedz
@eMJot: bedziesz pytac dopoki nie dostaniesz odpowiedzi na ktora liczysz? Hiszpanski latwiejszy, powszechny w Ameryce, niekoniecznie w biznesie. Niemiecki trudniejszy, bardziej przydatny w Europie.
  • Odpowiedz
@eMJot: A ja mam do ciebie pytanie z innej beczki. Dlaczego życiowe decyzje chcesz podejmować na podstawie ankiety przeprowadzanej na wykopie wśród zbieraniny różnych ludzi?
Niemiecki czy hiszpański? Po prostu się sam nad tym zastanów. Można też na kartce wypisać powody za jednym i drugim, przypisać im wagi i policzyć wartość. Te powody są subiektywne i osobiste, wykop ci tu nie pomoże.
  • Odpowiedz