Wpis z mikrobloga

Mirki, od kilku miesięcy mam przewlekłe wzdęcia, gazy, praktycznie codziennie boli mnie brzuch po jedzeniu, mam problem z wybekaniem się. Robiłam już morfologie, badanie moczu, usg brzucha, gastroskopie, żadne z tych badań nic mi nie wykazało, żadnych większych nieprawidłowości (mogę pokazać wyniki, jeśli ktoś się zna). Lekarz rodzinny po otrzymaniu tych wszystkich wyników załamał ręce i powiedział, że nic więcej nie jest w stanie zalecić. Przepisał mi jedynie leki Contix, ale te są mało skuteczne. Wzdyma mnie praktycznie po każdym posiłku, jedyny posiłek po którym nic mi nie było to były brokuły gotowane na parze, no ale nie mogę przecież samych brokułów mieć w diecie, bo się nie najem. Nie wiem już ani do jakiego lekarza się kierować, ani jakie badania zrobić, ani co jeść, żeby czuć się dobrze. #zdrowie #problemy #medycyna #gastrologia #pomocy #lekarz #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 39
  • Odpowiedz
@Cockatrice: jesli po kilku dniach nie pomoze to znaczy ze laktoza nie jest powodem(a przynajmniej nie jedynym) 3dni bez nabialu jesli sie nie poprawi to znaczy ze to nie to. ew mozesz zadziałać tak jak pisze @baldi ale zaczalbym od nabialu.
  • Odpowiedz
  • 0
@buddookan co do tego czy nie zaszkodzi, to różne opinie słyszałam, bo różni się trafiają psychologowie. Wystarczy że powiem psychologowi, że podejrzewam że moje problemy z żoładkiem mają podłoże psychiczne i to będzie dobry powód dla niego, żeby się mną zająć? Przyznam, że wydaje mi się to dziwne iść w takiej sprawie do psychologa
  • Odpowiedz
  • 0
@kocykocyk odstawiłam kawę, ale to już po tym jak zaczęły się problemy, bo myślałam, że ona jest powodem. Stresy mam, bo klasa maturalna plus niefajna sytuacja w rodzinie. Aktywność fizyczna zwiększona, ale nieznacznie. Warzyw zielonych raczej mało jem
  • Odpowiedz
  • 0
@Fiotr_Pronczewski o żadnej alergii nic nie wiem, robiłam kiedyś testy alergiczne jak byłam mała kilka razy i nic nie wyszło. Podobno są jakieś testy na nietolerancje pokarmowa ale chyba drogie dość. A czy brakuje probiotyków to w sumie nie wiem
  • Odpowiedz
@Cockatrice: nie kosztuje duzo, po prostu eleminuje sie produkty, ktore ci szkodza. U mnie to byla cebula, czosnek, papryka, brokuly, kalafior, chleb pszenny i nabial. Poprawil sie stan skory, nie boli mnie brzuch.
  • Odpowiedz
  • 0
@wrokikus1 Hej, co do tych wzdęć. Niestety nie dostaniesz odpowiedzi, której zapewne oczekujesz, ale lekarze nic nie mogli na to poradzić.
Dolegliwości same ustały po prawie półtora roku jedzenia papek i jak najmniej wzdymających posiłków. Z perspektywy czasu mogę napisać, że było to ja tle nerwowym, chociaż nie wiem na ile bedzi cto trafne określenie.
  • Odpowiedz
@Cockatrice: Dzięki za odpowiedź, najważniejsze że Ci przeszło :) Dziś już się normalnie odżywiasz? :)
Też jestem trochę denerwującą się osobą :( Co zrobiłaś? Zaczęłaś chodzić do psycho czy coś?
  • Odpowiedz
  • 0
@wrokikus1 przeszło samo, nie z dnia na dzień ale się powoli uspokajało. Jakieś pół roku po zdaniu matury już normalnie jadłam, więc myślę że mogło mieć wpływ to że przestałam się stresować. Ale u psychologa nie byłam, więc nikt tego nie potwierdził
  • Odpowiedz