Wpis z mikrobloga

Mirki, od kilku miesięcy mam przewlekłe wzdęcia, gazy, praktycznie codziennie boli mnie brzuch po jedzeniu, mam problem z wybekaniem się. Robiłam już morfologie, badanie moczu, usg brzucha, gastroskopie, żadne z tych badań nic mi nie wykazało, żadnych większych nieprawidłowości (mogę pokazać wyniki, jeśli ktoś się zna). Lekarz rodzinny po otrzymaniu tych wszystkich wyników załamał ręce i powiedział, że nic więcej nie jest w stanie zalecić. Przepisał mi jedynie leki Contix, ale te są mało skuteczne. Wzdyma mnie praktycznie po każdym posiłku, jedyny posiłek po którym nic mi nie było to były brokuły gotowane na parze, no ale nie mogę przecież samych brokułów mieć w diecie, bo się nie najem. Nie wiem już ani do jakiego lekarza się kierować, ani jakie badania zrobić, ani co jeść, żeby czuć się dobrze. #zdrowie #problemy #medycyna #gastrologia #pomocy #lekarz #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 39
@Cockatrice: najprostsza metoda - jedz w kazdy dzien te sama grupe produktow. Np. w poniedzialek tylko serki/jogurty. Drugi dzien tylko wedline, itp. itd. szybko znajdziesz winowajce. jestes pewna, ze nie jesz gownojedzenia typu codziennie chinczyk / pizza na wieczor? Z bialek, sprobuj rzeczy bez laktozy. A. I odstaw napoje gazowane, ktore lykasz litrami...
@turtelian myślisz, że kilka dni wystarczy? Każdy mówi o jakiejś innej diecie i ja już nie wiem co eliminować z jadłospisu, a nie będę miesiącami różnych rzeczy próbować, bo to za dużo czasu, a ja nie mogę sobie pozwolić na czekanie