Wpis z mikrobloga

mirki, mam ciężki refluks żołądkowo-przełykowy, byłem w szpitalu z którego wypisali mnie w stanie "dobrym" i kazali brać dalej leki mimo że skarżyłem się na bóle i mówiłem że te leki nie działają, dostałem jeszcze w dodatku chyba zapalenia pęcherza, lekarz pierwszego kontaktu dał antybiotyki i nie pomogły, w tej chwili siedzę i czuję jakby mi flaki płonęły, leżałem cały dzień zwijając się z bólu, leki przeciwbólowe już prawie nic nie dają, na pogotowiu byłem raz to dali zastrzyk który parę godzin podziałał i od nowa, weźcie doradźcie co ja mam zrobić bo już sobie ze sobą nie radzę #medycyna
  • 14
@smaledz: ale ty masz refluks czy chorobę wrzodową? Co było bezpośrednią przyczyną hospitalizacji? Masz jakiś wypis? Jakie te leki przeciwbólowe przyjmujesz? Jaki ten zastrzyk dostałeś na pogotowiu? Co cię boli mówiąc że czujesz że płoną ci flaki? Jaki antybiotyk dostałeś?
@baran_ofiarny: mam refluks (niewydolność les) , we wskazaniach w karcie informacyjnej "dieta wrzodowa", na refluks biorę dexilant 60 raz dziennie, przeciwbólowo doreta (75 tramadol/650 paracetamol) dziś wziąłem już dwie tabletki ale nie chcę przesadzać, zastrzyk na pogotowiu to był ketanol i jeszcze coś ale zapomniałem. W szpitalu byłem w celu zdiagnozowania choroby, skierował mnie tam gastrolog u którego skarżyłem się na dolegliwości typowe dla refluksu, te ciężkie bóle zaczęły się jeszcze
@smaledz: co do zapalenia ukladu moczowego to bierz antybiotyk i powinno przejść
co do refluksu to zainteresuj się dietą niskowęglowodanową, optymalnie ketonową, u sporej liczby osób notuje się praktycznie całkowite ustąpienie dolegliwości w czasie stosowania diety, serio spróbuj. Dieta wrzodowa nawet przy chorobie wrzodowej to anachronizm, a stosowanie jej przy GERD to już w ogóle trochę nieporozumienie.