Wpis z mikrobloga

Jestem dosyć nowy w tej grze. Mam kilka pytań:
-dlaczego w czasie podpisania pokoju npc znowu tworzy państwa i wychodzi na to samo jak było przed wojną? Najgorzej, że tworzą się one w środku państwa.... Da się jakoś to zrobić, aby tak nie było?
-jak zwalczyć szybko opór? Trzymam tam wojska, daje najsurowsze kary, a i tak cholery niszczą mi fabryki i wszystko stoi
-miałem sytuacje, gdy grając Polską, Rumunia wypowiedziała mi wojnę, a ZSRR-Rumuni i normalnie chodzili po moim terenie chociaż nie miałem z nimi żadnej umowy, potem miałem dziury w kraju bo teren należał do ZSRR i dalej sobie chodzili jakby gdyby nic.
-uzasadniając komuś wojnę mam wybierać jak najmniej terenów które chce, aby jak szybciej wypowiedzieć wojnę, czy jak najwięcej?
-jak wyjść z frakcji, np. gram Polską i jestem w aliantach ?
Z góry dziękuje na odpowiedź
#hoi4
  • 2
@Nikic21: 1. Zainstaluj mod Player-Led Peace Conferrence, bo AI pod tym wzgledem ssie.
2. Do usuwania oporu zrób dywizje 5x kawaleria + military police support. Jak grasz Niemcami to 50 powinno starczyć.
3. Nigdy mi się to nie zdarzyło, może niech ktoś inny się wypowie.
4. Zazwyczaj wystarczy claim na jedną prowincję, ale czasami się opłaca rościć prawa do większej ilości,i gdy nie chcesz by sojusznicy Ci ją podjumali.
5. Wchodzisz