Wpis z mikrobloga

Wczoraj obejrzałem w końcu To nie jest kraj dla starych ludzi. Niesamowity klimat, genialnie zagrane role (Javier Bardem - sztos nad sztosy), piękne zdjęcia i nieustające napięcie. Świetny film z bardzo dobrym, skłaniającym do refleksji zakończeniem. Trzeba przyzwyczaić się do pewnej surowości, którą potęguje brak jakiejkolwiek muzyki, ale zdecydowanie warto. Polecam.
#film #netflix #nanetflixie
kjeller - Wczoraj obejrzałem w końcu To nie jest kraj dla starych ludzi. Niesamowity ...

źródło: comment_k27XFQhRgupFcHzdy0tnBY44n0wKsMzE.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@kjeller: kiedyś czytałem jakiś ranking tworzony przez psychologów albo seryjnych morderców i ta kreacja została uznana za najbliższą prawdziwemu seryjnemu.
  • Odpowiedz
brak jakiejkolwiek muzyki


@kjeller: Dla mnie to właśnie robiło klimat w tym filmie. Pamiętam, że braku muzyki nawet nie zauważyłem - w wielu filmach muzyka nie wchodzi na pierwszy plan, jest to po prostu tło. Czułem dzięki temu cały film taki niepokój, jakby coś było nie tak. Nie jest to dla mnie jakiś ścisły top filmów które widziałem, ale na pewno jeden z bardziej wyjątkowych
  • Odpowiedz
  • 4
Jest świetny, ta cała niesprawiedliwość i Tommy Lee ciągle krok z tyłu, uwielbiam filmy bez heppy endu
  • Odpowiedz
@kjeller: chba planety ustawiły się w jakimś rzadkim położeniu bo ja też wczoraj obejrzałem bo 10 latach odkładania xD
I jestem zdania że to najlepszy film braci Coen który oglądałem. Duszny klimat, fantastyczny thriller w pierwszej połowie i dramat egzystencjalny w drugiej
  • Odpowiedz
@steve__mcqueen: też strasznie długo odkładałem :D ale plus tego taki, że teraz mając te dwadzieścia kilka lat jestem w stanie go naprawdę docenić, jakbym go obejrzał w okolicach premiery to mogłoby być z tym różnie
  • Odpowiedz
@bycjakkrzysztofkrawczyk: nie chce cie martwić ale ten bohater nie był dobry. Raczej każda z postaci oprócz szeryfa była postaciami negatywnymi - uwięzionymi w absurdzie swojej egzystencji które na ten absurd reagują złem. Szeryf jest na zewnątrz tego wszystkiego, jego bierny udział w akcji oddaje jego alienację umysłową i dystans od zepsutej rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@kjeller: Pierwsze raz oglądając nie zorientowałem się, że ten film nie ma muzyki. Jest tylko jeden kawałek w całym filmie, początkowe napisy i krótki temat muzyczny w trakcie sceny na stacji z rzutem monetą.
  • Odpowiedz