Wpis z mikrobloga

Prezydent Francji Emanuel Macron ustawia murzynów w Burkina Faso do pionu,w przemówieniu skierowanym do studentów na uniwersytecie w Ouagadougou bardzo mocno wytknął przyczyny biedy w tym kraju.

Studenci pytali czy Francja zwiększy pomoc dla krajów Afrykańskich

Na co Prezydent jednoznacznie odpowiedział "Ilu z was studiuje ekonomie? A może finanse? Tak myślałem,jakoś mnie to nie dziwi" kontynuując powiedział też "musicie wiedzieć że pieniądze nie biorą się z nieba,nie możecie traktować Francji jak świnkę skarbonkę która będzie ratowała was z wszelkich tarapatów,chcemy wspierać Burkina Faso gospodarczo oraz militarnie,bo problemów jest sporo ale wy też musicie dać coś od siebie,musicie dbać o swój kraj a nie tylko nielegalnie migrować do Europy, oczywiście to nie jest tylko wasza wina ale problem istnieje i trzeba podkreślić że rozwiązanie nie jest tylko po stronie Francuskiej" Po tych słowach Prezydent Burkina Faso wstał i wyszedł,Macron widząc to powiedział "Pewnie poszedł naprawiać klimatyzacje "

To oczywiście jest duży skrót bo wykład trwał 1,5h

Francuzi w większości zgadzają się z Prezydentem Macronem a skrajna lewica z Melenchonem na czele mówi że "Prezydent pokazał swoją prawdziwą twarz,jak tak dalej pójdzie to Macron zrobi w naszym kraju brunatną republikę"

#neuropa #4konserwy #francja #macron #polityka
Kielek96 - Prezydent Francji Emanuel Macron ustawia murzynów w Burkina Faso do pionu,...

źródło: comment_WpakAbBUZC7mRGSU7seistZs7tM1yRrd.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@ja_tu_tylko_rysuje:

@jaqqu7:Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zresztą w tak mało znaczącym kraju jak Burkinia Faso może sobie gadać takie rzeczy, ale we własnym kraju to porządku już nie zrobi, bo poprawność polityczna. Ja bym się wzięła na wstrzymanie ze zbyt pochopnym ocenianiem go na plus. To polityk. Polityk to zawodowy kłamca, powie zawsze i wszędzie to, czego chce grupa, która go wspiera.


Zgodzę się z tobą że trzeba mieć ograniczone zaufanie do polityków niezależnie od opcji czy poglądów,ale jednak nie można mówić że
Kielek96 - @jatutylko_rysuje: 

@jaqqu7:Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zresztą w t...

źródło: comment_9r53euDSDPsO4g4yNH6Cp6pBaxBVtNWO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przyczyną biedy tego kraju jest to, że francuzi się tam ciągle mieszają bo chcą utrzymać swoje kolonialne wpływy. W Burkinie Faso standard życia polepszał się, gdy rządził Thomas Sankara, ale francuzom się to nie podobało (bo jak tak może kraj afrykański się rozwijać i nie pozwalać się okradać z surowców) i sfinansowali zamach stanu.

A potem taka marionetka bankierów ma szcelność krytykować mieszkańców tego kraju, których upodlili.


@FaraonMumia: z ciekawosci
  • Odpowiedz
@Kielek96: siedzisz w temacie i masz strony francuskie. powiedz mi jak wyglada poparcie dla macrona? bo po wpisaniu w google wyswietlaja sie wyniki z sierpnia, a troche minelo od tego czasu. jak tam jego poparcie? zmalau, urus?
  • Odpowiedz
siedzisz w temacie i masz strony francuskie. powiedz mi jak wyglada poparcie dla macrona? bo po wpisaniu w google wyswietlaja sie wyniki z sierpnia, a troche minelo od tego czasu. jak tam jego poparcie? zmalau, urus?


@Dead_Inside: Według sondaży w listopadzie poparcie dla Prezydenta Macrona wynosi 38% w październiku wyniósł on 39 %,poparcie dla rządu premiera Philippa wynosi obecnie 36% a w październiku wyniósł on 37%

Jest -1 tendencji spadkowej
Kielek96 - > siedzisz w temacie i masz strony francuskie. powiedz mi jak wyglada popa...

źródło: comment_DAXSKXhRG4xEVOOdoAxR3Bcatnd9b2oa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dead_Inside: Tak jak kolega @Kaizerx powiedział rośnie mu po stronie osób o poglądach bardziej prawicowych,rośnie mu też poparcie wśród francuskiej prowincji oraz małych i średnich przedsiębiorców których na francuskiej prowincji jest również sporo.
  • Odpowiedz