Wpis z mikrobloga

@Anna_Karynina: w Rova ofc Arktikum, świetne muzeum. Warto pochodzić po mieście, obejrzeć architekturę, dużo budynków jest zaprojektowanych przez Alvara Aalto.
Tampere jest po prostu piękne do spacerów, zbyt wiele zabytków tam nie ma.
Polecam też ice swimming
  • Odpowiedz
@Anna_Karynina: @PiccoloColo Moim zdaniem do Finlandii nie jedzie się by zabytki oglądać... Ok, w Turku i Helsinkach coś się znajdzie, chociaż na pewno nie jest to nic spektakularnego. W Finlandii powinno się zobaczyć przede wszystkim fińską przyrodę- lasy i jeziora. Tampere leży w takim leśno-jeziornym miejscu. Warto wybrać się po prostu na spacer po mieście i okolicach.
W Rovaniemi można przekroczyć koło arktyczne.
  • Odpowiedz
@Anna_Karynina: Polecam też zatrzymać się po drodze w Jyva, bardzo lubię to miasto, fajnie się spaceruje i mają ciekawe widoczki z "góry" ;)
Do zobaczenia (z takich w miarę fajnych rzeczy): Muzeum Alvara Aalto ;)
No i most, powiadają że na tym moście ostatnio widziano Gandalfa
r.....h - @Anna_Karynina: Polecam też zatrzymać się po drodze w Jyva, bardzo lubię to...
  • Odpowiedz
  • 2
@Anna_Karynina Hej, Jeżeli chodzi o Tampere: to polecam Nasinneula i widok rozpościerający się z góry, muzem Lenina, restaurację bar Plevna, publiczną saunę z dostępem do jeziora - niestety umknęła mi nazwa. Ponadtu główna ulica Hammenkatu jest ciekawa na całej długości. Mam nadzieję że pomogłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz