Wpis z mikrobloga

Ostatnio drukowałem trochę na drukarce 3D filamentem z sklepu print-me, o który ostatnio dopytywał @fantasmag0ria
Ogólnie filament wydaje mi się być spoko - nie zauważyłem większych różnic w stosunku innych filamentów z których korzystałem dotychczas, nie licząc jednego dziwnej rzeczy - wydruki wykonane z tego filamentu zdecydowanie trudniej było odkleić od stołu niż w przypadku innych filamentów (a w przypadku elementów o dużej powierzchni i małej wysokości - bardzo trudno). Niezależnie czy stół był podgrzewany czy też nie ten problem występował.
Jak na tą cenę (chyba najtańsze na allegro) jest to ciekawa propozycja. Nie przedrukowałem jednak nawet jednej całej rolki tego filamentu, więc nie wiem jak będzie dalej się zachowywał - na razie jest w porządku.

Od razu ostrzegam - nie jestem osobą, która dąży z drukiem 3D do ideału - znam jego wady i zalety i w pełni je akceptuję. Nie jestem również w żaden sposób powiązany z producentem czy jakimkolwiek sprzedawcą tego filamentu - w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/27982171/mirki-uzywal-ktos-filamentow-print-me-https-print-/ kilka osób poprosiło o opinię w sprawie tego filamentu i stąd ten wpis.

Mój sprzęt: drukarka Tronxy Acrylic P802 (bazuje na prusa i3, klon Anet A6), extruder 0.4 mm, sprawdzana temperatura 190 i 220 stopni (w przypadku tego filamentu producent deklaruje temperaturę od 190 do 240 stopni - dość dużo, wcześniej nie spotkałem się z tak wysoką temperaturą dla PLA).

Wołam dodatkowo @technic i @feelfree gdyż chcieli być wołani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#druk3d
  • 2
@dobry_programista:
Dzięki za info. Co do PLA mam podobne spostrzeżenia. Faktycznie ciężej się odkleja (buildtak) i wyższa temperatura druku w stosunku do np DD (220 nawet do 230). Co prawda drukowałem raczej spore elementy, na warstwie 0,35 i dość szybko (75mm/s) może dlatego musiałem podnieść temp.
Jakości i szczegółów jako takich nie sprawdzałem. Na razie nic się nie przytyka ani nie zacina.
Kupiłem jeszcze małą rolkę nylonu PA12 i PETG na