Wpis z mikrobloga

@Kapitan_wodka: Ten biedronkowy szczekacz na wkładce piezo strasznie pierdzi, mam coś z podobnej serii gramofonów walizkowych i niestety ale wysublimowanych oczekiwań nie spełni nawet po tuningu. Chyba żeby całą wkładkę wymienić i wzmacniacz. Ale z kolei ramię nieprzystosowane... Nie warto
  • Odpowiedz
  • 1
@krave rozumiem że nie słuchasz białych kruków, ale po co wydawać 160 zł na gramofon plus kilkadziesiąt na każdą płytę jak jakość dźwięku będzie gorsza niż z niejednego telefonu? Ani to wygodne ani tanie.
Sam zbieram winyle i gramofony, ale raczej dla samego kolekcjonowania(no i oczywiście różnicy w dźwięku) i w takim przypadku żal by mi było kłaść płyty na frezarke o niewidomym nacisku.
Aby można było usłyszeć różnice w jakości
  • Odpowiedz
Z perspektywy "djskiej", nie audiofilskiej: czasem idzie jakies reloopy/numarki podstawowe dostac dosc tanio, szalu moze nie ma ale wymienna wkladka bedzie, rp1000-rp4000 widywalem w cenach do 400 pln uzywane, do tego wkladka, one maja wbudowany preamp, wiec mozna prosto wpiąć do czego się tam chce i będzie grać, jako tako :)

Na pewno jest tez dużo nieco leciwych już gramofonów, które będą tańsze i o wiele lepsze, ale to nie moja bajka
  • Odpowiedz
@krave: Kurde pasta o chodzeniu do sklepu po bułki się normalnie przypomina gdy czyta się komentarze. Najlepiej to powinnaś dołożyć jakieś 500 zł i kupić jakiś słaby, ale i tak lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też mam ten gramofon i jest spoko. Podłączam głośniki od kompa i gra aligancko. Fajny, niedrogi sprzęt. Mam go ładnych kilka miesięcy (od poprzedniej promocji) i nie zaobserwowałem jeszcze jakichś uszczerbku
  • Odpowiedz
@krave o ile to są tanie płyty których nie szkoda to nie ma problemu i można używać. Ale starych dobrych płyt to na nim szkoda słuchać. Igła straszliwie niszczy płyty.
  • Odpowiedz
@neonn: @Widzet: no mi się przypomina post "Mirki, chcę wydać do 10k na pierwsze auto, co polecacie?" i pierwsze posty pod spodem: "Dołóż jeszcze 100k i kup se coś porządnego, w te cenie można mieć choćby używane BMW x5 jak dobrze poszukasz"
  • Odpowiedz