Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #polska #takaprawda W Polsce życia nawet nie ma co porównywać do UK. Jesteś w stanie zawsze sobie pójść do Tesco kupić cokolwiek zechcesz (produkty wysokiej jakości), nie licząc każdego przysłowiowego grosza (funta). Nie trzeba się martwić o przeżycie od pierwszego do pierwszego. Infrastruktura (drogi, komunikacja miejska, sklepy, domy) są na takim poziomie jakiego Polska jeszcze bardzo długo nie zobaczy. Ludzie na ulicach są ładnie, modnie, kolorowo ubrani, nie ma tej szarości. Po prostu żyje się lżej i nie ma się większych zmartwień, o to wszystko w Polsce nie ma szans
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RockyLead ja co prawda nie mieszkam w Polsce ale w Czechach, ale imho sporo się poprawia, odwiedzam mój rodzinny Śląsk dość często i podoba mi się w jakim kierunku wszystko zmierza.
  • Odpowiedz
Jesteś w stanie zawsze sobie pójść do Tesco kupić cokolwiek zechcesz (produkty wysokiej jakości), nie licząc każdego przysłowiowego grosza (funta).


@RockyLead: eee Januszz, no w Polsce to taaaak się faktycznie nie da. My z Grażyno do biedronki tylko wtedy, kiedy dzieci chore. Normalnie to tylko szczaw i mirabelki z podwórka, bo wujek Stefan polecił. I tak się żyje w tej Polszy.
  • Odpowiedz
@RockyLead: Chyba żartujesz z tymi domami. Brytyjskie domy to okropne zagrzybione budy z wystrojem z przed 20 lat. Do tego grzyb i oczywiście syf w większości. Polskie osiedla domków jednorodzinnych są dużo ładniejsze i zadbane.
  • Odpowiedz
@RockyLead oczywiście, że to jest generalizacja ale dużo w tym prawdy. W Polsce niby coś się zmienia ale cały czas jak w lesie. Im dłużej jest w UK tym widzę, że trudniej mi będzie wrócić do Polandii
  • Odpowiedz
@RockyLead: oprócz dróg z niczym sie nie zgadzam. Jesli chodzi o sklepy to w Polsce mamy wiekszy wybór żywności. Jest pelno marketow, wazywniakow itp. "Wysokiej jakosci" produkty w Tesco? Nie wiem o czym ty piszesz ale na pewno nie o miesach i wazywach. Do marketow trafia najgorszy shit pompowany woda i sterydami. No ale znam ludzi co sobie icelandy chwala... Budownictwo to parodia i sie dziwie ze cie @piwniczak
  • Odpowiedz
@johnmorra: Nie wiem gdzie ta infrastruktura, dziurawe drogi, korki wszedzie (Manchester i okolice) i stare autobusy ale moze jakby im ktos dofinansowal w 80% drogi, towy, autobusy i pociagi to tez byl byly nowe, jak narazie to za ich ( i moje) podatki kupowane sa nowe tramwaje w krakowie, ciekawie jak bedzie za 15 lat jak trzeba bedzie zaplacic 100% ceny z polskich podatkow (+ doplacic do tramwajow na ukrainie/moldawi)
  • Odpowiedz
@RockyLead: powiedz, że to zarzutka. Oprócz tego, że faktycznie, siła nabywcza pinionsa jest bardzo różna w obu krajach, to z całą resztą trudno się zgodzić. Akurat komunikacji miejskiej to można nam zazdrościć. Faktycznie, ludzie może i są bardziej 'kolorowi' ale raczej dlatego, że mają wyrąbane na to co na sobie noszą, a nie dlatego, że mają jakiś wysublimowany gust. To samo w-------e pozwala im zakładać piżamy na ulicę, rzeczy niedopasowane
  • Odpowiedz
@benzdriver: chyba tak, taki styl życia, ale teraz uciekam do stanów więc będę miał kolejne porównanie.
w Polsce mieszkam w Poznaniu, nie wiem czy tam jest problem ze smogiem czy nie, nie zwracałem na to uwagi
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W Polsce życia nawet nie ma co porównywać do UK. Jesteś w stanie zawsze sobie pójść do Tesco kupić cokolwiek zechcesz (produkty wysokiej jakości).

XD Tesco i wysokiej jakości produkty, może jeszcze eksluzywne alkoholowe jak Guinness i Jack Daniels.

Infrastruktura (drogi, komunikacja miejska, sklepy, domy) są na takim poziomie jakiego Polska jeszcze bardzo długo nie zobaczy.

Drogi tak, domy zależy, komunikacji nigdy za dobrze nie wspominałam w UK jeden wielki p--------k.

Ludzie
  • Odpowiedz