Wpis z mikrobloga

Zarabiałam prawie 9 funtow na godzine. Stać mnie na normalne życie, niestety w przeciwieństwie do tego co miałam w pl.


@szzzzzz: Czyli chodzi po prostu o to, że jest to dużo bogatszy kraj, gdzie wykonując najprostszą pracę, do której potrzebne są tylko chęci, można żyć na przyzwoitym poziomie. Spoko, trzeba było tak od razu, a nie jakieś górnolotne teorie o traktowaniu jak śmiecia.
teraz widzę to całe bagno w Polsce


@szzzzzz: Noo masakra. Trzymaj się Mirabelko!
p.s. polecam dzielnicę Tower Hamlets w Londynie. Tam nie zrobią z Ciebie śmiecia, tylko będą traktować jak księżniczkę (ʘʘ) Najlepiej ubierz ładną spódniczkę i szpileczki, pokochają jak swojego!1!111oneone
@szzzzzz: Masz dużo racji - chamstwo, cwaniactwo, zawiść, plotkarstwo, próba oszukiwania i #!$%@? na kasie na każdym kroku to narodowe cechy Polaków. Już w szkole średniej pracowałem dorywczo w czterech firmach i w każdej jednej były problemy z wypłatą, a to za mało, a to z opóźnieniem, a to dali z łaską po miesiącu telefonów. To dało mi motywację by uczyć się języka i #!$%@?ć z tego kraju przy pierwszej, lepszej
@Purple tylko w UK na zmywaku masz więcej perspektyw niż w większości zawodów w PL. Zobacz, ja jestem spawaczem i moja pierwsza praca była w PL, co było dla mnie obozem przetrwania za grosze. W UK idziesz na płatne praktyki i kończysz z kwitem, który ma wartość i jest pożądany. Mniejszym wkładem masz lepsze efekty. A Ci co nie mają ambicji, to czy tu czy tu i tak będą szli po linii
@Raja A co maja powiedziec? Nie znaja realiow zycia w polsce, wszystko co wiedza to narzekania na wykopie czy fb i opowiadaja farmazony. To tak jakby czerpac tylko z wykopu wiedze o kobietach to trzeba by machnac reka i powiedziec ze wszystkie kobiety to qrwy i zamknac sie w piwnicy. Ja pracujac w telekomunikacji przenioslem sie w ramach tej samej firmy na to samo stanowisko do niemiec i uwazam ze zyje mi
@Silvervend: nie chodzi o to co kto wybiera bo to jego prywatna sprawa. Chodzi o to, że pisząc tego typu oświadczenia po trzech miesiącach to trochę górnolotne zachowanie. Jeśli chodzi o spawalnictwo, to nie jest to rocket science i w Anglii ktoś kto wykonuje zawód np przedstawiciela handlowego, nadal zarobi więcej, nie mówiąc o bankowości itp. Porównywanie zarobków w Anglii do tych z Polski nie ma żadnego sensu bez porównania siły
nie chce nawet wiedziec co z ciebie za doktor jak ja w polsce po technikum zarabialem 4500 netto.


@bobyxyz: Doktorat mam z chemii fizycznej. Male naklady na nauke i slabo rozwiniety przemysl chemiczny w Polsce oraz duza liczba studentow chemii powoduje ze zarobki sa niskie w porownaniu do zachodu. Swietnie to oddaje jeden tytul artykulu o pensjach naukowcow: Po doktoracie zarabia się lepiej? Średnio o 20 proc. Chyba że jest się
@archemicuss Nic nie ukazuje poza pogarda dla narzekan zbednych doktorow. Trzeba bylo sprawdzic realia rynkowe podczas 8 lat studiow. Jesli tego nie udalo ci sie zrobic przez taki czas to albo doktoryzowales sie z mysla o emigracji albo liczyles sie z niskimi zarobkami. Przykro mi ze rynek nie moze pokryc twoich wysokich oczekiwan ale tak samo nie pokrywa wysokich oczekiwan doktorow kultury, sztuki czy politologi i musza z zyc z wlasnymi wyborami.
@bobyxyz: No wlasnie w tym problem ze akurat w mojej opinii doktorzy chemii nie sa zbedni ale zle zagospodarowani i niedocenieni. Wynika to z zacofania polskiej gospodarki w tej dziedzinie, mozna miec jedynie pretensje do komunizmu i obecnie rzadzacych. Choc perspektywy sie zmienily dosc mocno w ostatnim czasie dzieki srodkom z unii. Nie narzekam, napisalem tylko dlaczego w Polsce nie bylo dla mnie miejsca i dlaczego lepiej mi sie zyje lepiej