Wpis z mikrobloga

@Nicy: Wsiąść do pociągu jest fajna jako gra na początek (i nie tylko).
Pozostałe dwie mają ciut bardziej skomplikowane zasady, ale tez spokojnie do ogarnięcia. Zwłaszcza w przypadku Agricoli musisz wziąć pod uwagę, że przeczytanie dwa razy instrukcji może nie wystarczyć do swobodnej gry.
Ja podobnie jak @Quimeen nie przepadam za Agricolą, ale sporo ludzi ją uwielbia. Ot, nie jestem fanem tak znikomej interakcji.
@Nicy: agricole wywal od razu. Uwielbiam, ale jest zbyt trudna na początek według mnie. Podaj parametry jakie gry mają spelniać, głównie w ile osób będziesz grał. Wersji wsiąsc do pociągu jest z 15, Europa dobrze działa na 4-5 osób, nordic countries- 2/3
@klpt12 dla mnie nie ma trudnych gier :) wszystkiego można się nauczyć.
Szukam czegoś co będzie fajne na solo, super dla pary i ekstra dla kilku osób.
@Nicy: Mocny rozrzut, jeżeli o stopień skomplikowania, więc jakiś tytuł z tych trzech powinien Ci podejść - w końcu wszystkie są znane i lubiane. Niemniej, jak na początek, to Terraformacja i Agricola wydają się dosyć ciężkie, więc jak ktoś nie miał styczności z nowoczesnymi planszówkami, to może się poczuć lekko przytłoczony przez liczbę zasad :)

PS Autor "Agricoli" wydał też "Kawernę", która zdaniem wielu jest jej dużo lepszą i bardziej przystępną
@Nicy: Agricolę bym wymienił, piekielnie nudne draństwo. Ktoś tu Catanie wspomniał, trzymaj się od tego możliwie daleko. Za Agricolę proponowałbym T'zolkina / Wysokie Napięcie bądź coś z ameritrashy, bo ich w twojej puli brakuje (chyba, że tak ma być), kwestia też tego na ile osób na być przeznaczone.
@Nicy: Jak do solo to mamy Eldritch Horror lub Horror w Arkham LCG (ten jednak wymaga z czasem dodatków), Legendary Encounters: Alien / Predator lub Legendary Marvel (o ile angielski niestraszny), Runebound + nadchodzący dodatek z trybel solo. To z bardziej przygodowych, z pasjansów Pola Arle oraz niewielkie O Mój Zboże! + dodatek z kampanią.