Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pk347: gdy mówisz o silnej ręce nad głową to przeczy temu historia, ale i potwierdza to spostrzeżenie. Zależy na kogo trafisz. Ustroje Rzeczypospolitej miały tradycje republikańskie, ale 123+50 lat innych włodarzy spowodowało zmianę mentalności.
A zachodni system był dobry na tamte rejony gdzie powstał. Kopiowanie 1:1 nigdy się nie udaje.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning niby dlaczego Arabia Saudyjska miałaby przybliżać się do zachodniej cywilizacji? Może, liberale od siedmiu boleści, dałbyś narodom swobodny wybór jak chcą żyć? Fukuyama wcale nie ma racji.
  • Odpowiedz
I co teras?

@wysprzeglik: Liczysz na to, że będę cię edukował jak wyglądają systemy prawne wschodu i zachodu albo czym się różnią te społeczeństwa? Ta właśnie urojona duma i rzekome uniezależnienie od zachodu jest idealnym przykładem wschodnich społeczeństw. Tam też się uważa, że dialog to oznaka słabości i nie będzie mi zachodni kapitalista mówił co mam robić. Ja będę dumny i "niezależny"
  • Odpowiedz
a niech może ktoś da argumenty dlaczego polska się sypie? bo ja już czegoś nie rozumiem? co się zmieniło że moje życie ma się sypać i jest utrudnione?
  • Odpowiedz