Wpis z mikrobloga

Zauwazyliscie ze w #norwegia to ogolem takie sklepy jak: Meny, kiwi, Rema 1000 sa zamknietne w niedziele? A nie ktore sa otwarte, takie jak: narvesen, albo jakis lokalny sklep. Jakos nikt nie ma problemow z tym raczej. Juz nie wspomniajac o sprzedazy alkoholu, gdzie mozna kupic tylko od poniedzialku do piatku od 0800 do 1800 albo czasami 20. Wiekszosc ludzi i tak kupuje sobie zapasy w piatek albo sobote na niedziele i poniedzialek. Chociaz ja to akurat nie wiem jak to dziala w innych miejsach, tak tutaj jest przynajmniej w oslo, moze ktos powie jak to wyglada w innych miastach?
#polityka
  • 5
@lliill: mi to obojetnie jak to jest w Polsce. Tylko napisalem jak tutaj to wyglada w Norwegii, i przeciez mozna spojrzec z innej strony. Nic nie sugerowalem ze dlatego ze w norwegii tak jest nie znaczy ze w Polsce tez tak moze byc.
@lliill rozumowanie masz trochę z dupy.
Faktem że sklepy są pozamykane. Så oczywiście jakieś dyzurne sklepy spożywcze otwarte w niedzielę. Przyznam, że przestało mi już to przeszkadzać że w niedzielę nie zrobię zakupów. Jakoś nie mam potrzeby by IDC do centrum handlowego. Staram się kupić wszystko do soboty a przecież też pracuje.

@chinczyk666 pamiętaj że to są miejsca pracy. Ludzie je stracą. Co innego gdyby dawno temu był już taki zakaz. Ale