Wpis z mikrobloga

  • 154
Właśnie wróciłem z obiadu u teściowej, która pracuje w #tesco. Pracuje tak, że ma co drugi weekend cały wolny, a jak pracuje w weekend, to dostaje dwa dni wolne w tygodniu. Manager powiedział, że jak wejdzie "wolna niedziela", to wszyscy będą pracować we wszystkie soboty, bo wtedy markety będą oblegane przez klientów przed niedzielą. Także większość pracowników marketów nie będzie miało wolnego całego weekendu przez cały rok, bo PiS chce w niedzielę do kościółka. Podziękujcie również NSZZ Solidarność, największej organizacji pasującej rynek pracy w PL. #bekazpisu #4konserwy #polityka ##!$%@?
  • 29
  • Odpowiedz
Manager powiedział, że jak wejdzie "wolna niedziela", to wszyscy będą pracować we wszystkie soboty, bo wtedy markety będą oblegane przez klientów przed niedzielą.


@piron: miało być tak że ludzie stracą pracę a nie że będą wszyscy pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MartinoBlankuleto taki jest oficjalny argument, i z jako jedynym możnaby się zgodzić. Inna sprawa, że jak pisałem, pracownik ma teraz dwa weekendy wolne w miesiącu, więc nie jest tak, że pracuje w każdą niedzielę. Ale powyższy przykład pokazuje, że jest duże prawdopodobieństwo, że rodziny pracowników Tesco mogą mieć utrudniony rodzinny wyjazd na weekend, gdzie wcześniej mieli dwie takie okazje w miesiącu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Thorkill a o agencjach pracy słyszałeś, w tej sieci dość dużo pracowników do wynajęcia na godziny pracuje. Pomimo tego, pracownik pracował w sobotę od 6 do 14, a w poniedziałek od 16 - 24. Przerwa 35 godzinna się zgadza, więc jak z tą propagandą? Nikt nie będzie zamykał sklepów w poniedziałek , biznes się do tego szybko dostosuje.
  • Odpowiedz
a o agencjach pracy słyszałe


@piron: Przestan się kompromitować i skasuj ten wpis i przeproś za kłamstwa. Przypomniał sobie o agencjach. Pięć komentarzy wciskałeś mnie i kol wyżej że jest to możliwe z etatowcami. Teraz jak udowodniłem że to nie jest możliwe, to sobie przypomniałeś o agencjach pracy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Thorkill Przeczytaj najpierw, co napisalwm:"pracownik pracował w sobotę od 6 do 14, a w poniedziałek od 16 - 24. Przerwa 35 godzinna się zgadza". Nic nie wnosisz do dyskusji, nawet nie czytasz.
  • Odpowiedz
@piron: Ok, a kto będzie pracował w godzinach 8-16 skoro poprzednicy skończyli pracę o 23 w sobotę (najkrócej otwarte Tesco zamykają o 22.00 w soboty) i zacząć mogą dopiero o 10.00 w poniedziałek?
Agencja pracy tymczasowej nie zawsze da radę dostarczyć pracowników to raz, dwa trzeba ich nadzorować bo nie znają sklepu i jego zasad, czyli potrzebni są pracownicy. Zgodzę się, że przerzucę większość pracowników na soboty ale wszystkich nie są
  • Odpowiedz
nie zaprzeczamy, że kierownik Tesco mógł tak powiedzieć twojej teściowej


@Sabr: Ja zaprzeczam. On to wszystko zmyślił. Nie wiem jakie mają grafiki w Tesco ale np. moja kuzynka pracuje w Carrefourze i ma dyżury ustawione tak że ma 3 razy w tygodniu po 13 godzin i dodatkowo raz w miesiącu idzie w niedziele na cały dzień do pracy.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Mógł ale nie musiał, często spotykam pracodawców zdziwionych tym, że ich pomysły są sprzeczne z prawem pracy, więc jestem skłonny uwierzyć, że kierownik palnął taką bzdurę.
  • Odpowiedz