Wpis z mikrobloga

Wczoraj zrobiłem sobie #azja'tycki dzień, poza chińską herbatką z chińskiego kubeczka, sushi (była promocja na zestaw do sushi w Tesco oraz promocja na owoce morza i łososia w Carrefourze) i filmem z Studia Ghibli na wieczór, łupałem w #gryplanszowe #grybezpradu ze wschodnim klimatem lub jeszcze lepiej w azjatyckim stylu.

Zawsze mnie ciekawił japoński rynek planszówkowy, gdzie niemieckie eurogry i amerykańskie ameritrashe nie mają takiego wzięcia, a liczą się małe sprytne gry (jak List Miłosny) czy coś bliższego tradycyjnym grą abstrakcyjnym (jak shogi czy go).
Może polecicie coś w tych klimatach?
Ja wczoraj grałem w:

-Nanahoshi (w polskim wydaniu tj. Bitwa o Tortugę) bardzo prosty i krótki, ale niegłupi abstrakt, do pogrania na szybko, albo z dziećmi;
-Haru Ichiban (to akurat gra Cathali, ale nenufary i wiosenny wiatr w połączeniu z mechaniką tworzą azjatycki klimat);
-RRR (to chyba moja druga ulubiona po Roju abstrakcyjna gra dwuosobowa, szczerze polecam i ubolewam, że w Polsce wydano to jako CLASH: Jihad vs. McWorld, co sugerowało inną grę i kompletnie się nie sprzedało :(, myślę że pod nazwiskiem Seiji Kanai w tematyce mniej kontrowersyjnej mogło by zawojować swoją niszę)
-Honshu (tj. Wyspa Kwitnącej Wiśni, tutaj podobnie jak z Haru Ichiban mimo, że autor europejski to klimat i mechanika przywodzą na myśl Azję bardzo mocno, gra mała, zmyślna i ciekawa, bardzo chwalona, ja osobiście nie jestem zachwycony, ale pogram);
antros - Wczoraj zrobiłem sobie #azja'tycki dzień, poza chińską herbatką z chińskiego...

źródło: comment_hw9aj1SX1Rqh6ZBJi0cS4zUvLn2MGS4R.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@antros: Mam Clash (wygrany w jakimś turnieju) i po jednej grze odłożyłam go na szafkę i nigdy więcej nie grałam. Warto jednak dać drugą szansę?
  • Odpowiedz
@Zaff:
to takie, które zazwyczaj pozbawione są elementu losowości lub jest on mocno ograniczony (czy też występuje jedynie w fazie początkowej) oraz motywu przewodniego (lub jest on jedynie opcjonalnym dodatkiem), często można je określić mianem logicznych, ale chyba lepiej na przykładzie to wyjaśnić, tutaj topka gier abstrakcyjnych z BGG:
https://boardgamegeek.com/abstracts/browse/boardgame?sort=rank&rankobjecttype=family&rankobjectid=4666&rank=10#10
  • Odpowiedz
@Taiffun: Kanagawe wziąłem już, ale kurna zapomniałem w BlackPiątek o Gejszach :/
no i zapomniałem w swój azjatycki dzień o mojej ulubionej kooperacji Hanabi (swoją drogą talią do Hanabi da się zagrać też w Ikebane)
  • Odpowiedz