Wpis z mikrobloga

#audio #wzmacniacz #kolumny

Hej mirki, chciałbym sobie złożyć zestaw wzmacniacz plus dwie kolumny do muzyki plus ewentualnie podpięte pod TV na filmy.

Kiedyś słyszałem opinie, że nie warto interesować się nowym sprzętem w zakresie cen do 1 tys. zł, lepiej kupić stary, ale flagowy np z lat 80.

Jestem w stanie się zmieścić w budżecie 1500zł na coś co fajnie by grało?
  • 16
  • Odpowiedz
@gaski: w 15000 sie zmiescisz, zeby fajnie gralo. W zasadzie juz za ciut mniej, tzn. 120-130tys. zlozysz pieknie brzmiacy zestaw. No ale mozesz wydac calosc sumy, w koncu jak masz poltorej bańki, to biedny nie jestes.
  • Odpowiedz
@gaski: ja kupiłem flagowy z lat 90 ale już wejściami optycznymi plus odbiornik bluetooth i podłączony na stale już nie używany telefon na androidzie z zainstalowana uniwersalną apką do stremowania wszystkiego BubbleUPnP Server.
Zadowolenie 100%, działa Tidal ,Spotifay plus swoja biblioteka oczywiście sterowane dowolnym telefonem lub z kompa
  • Odpowiedz
@gaski: amplituner Yamaha RX-V520RDS wypatrzyłem na olx za 250zl w stanie naprawdę idealnym a kolumny Jamo S408 tez olx za 150zl plus monitorki Koda AV202v2 za 100zl w sumie udało mi się w ciągu miesiąca to ogarnąć.
Biblioteka muzyki jest na nasie wiec to co z lokala czyta z niego a resztę z serwisów.
  • Odpowiedz
@gaski: w latach 90 wyszło naprawdę sporo dobrego sprzętu, na początku przeglądałem fora audio ale tam kochają się w wyglądzie i wysokich cenach i piszą totalne bzdury ja myślę ze zmieścisz się w połowie tej sumy i będziesz zadowolony
  • Odpowiedz
@gaski: http://www.mp3store.pl/products/fiio,314,0,3.html#top_info na początek będzie ci to potrzebne do spięcia tv wyjściem cyfrowym z tv, używkę w okolicach 70 dostaniesz, musisz się jeszcze w kabel optyczny zaopatrzyć oraz raca żeby wpiąć się w wzmacniacz. Zostaje 1400 zł na resztę sprzętu. Ja dysponuje trochę tańszym zestawem na sprzedaż kolumny quadral argent phase s + wzmacniacz hybrydowy mistral dt-307a. Stojaków wyższych niestety nie mam do tego. Ile m2 ma twój salon ?
  • Odpowiedz
  • 0
@gaski mam znajomego co handluje sprzętem z Poznania. Mogę podpytać co ma w tym budżecie. 20 m2 to już porządny metraż
  • Odpowiedz