Wpis z mikrobloga

jak dostać paczkę niespodzianke od inpost za darmo #cebuladeals
podchodzisz do kuriera #inpost który rozdaje paczki które nie zmieściły sie w paczkomacie. stoja wokół niego sterty paczek popodpisywane wielkimi numerami np. 528. kurier prosi o 3 ostatnie cyfry Twojej paczki - mówisz cokolwiek np. 528. odwraca dana paczkę i pyta: 'czy to Pana numer telefonu?'. odpowiadasz 'tak'. dzięki temu za darmo dostajesz ładną i duża paczke :)

ten proces pod względem bezpieczeństwa był pewnie zaprojektowany trochę inaczej, ale wyszedł z tego kabaret
#patologiazewsi
  • 16
@50HerbatGreya: formularz z nazwiskiem też nie weryfikuje błędu, w razie gdybym powiedział "Kowalski", bo wiem na pewno, że nazwisko poprzedniego odbierającego przekręcił, ale kazał się tym nie przejmować
@K_R_S norma u kurierów zastanawiam się jakim cudem nie rąbią ich na taką skalę, żeby zaczęli to kontrolować. Jak odbierasz paczkę o sporej wartości, to wystarczy wiedzieć na kogo i nawet nie koniecznie maznąć coś na tym ich sprzęcie, wydają każdemu, sąsiadom, osobie która zadzwoni i powie że chętnie odbierze wcześniej od kuriera na jego trasie itd
@K_R_S: czy ktoś beknął za błędne statusy to nie wiem, mąż klientki po ciężkich bojach odebrał przesyłkę z oddziału inpostu, zanim ponownie przekazali ją do umieszczenia w paczkomacie. Przesyłka doręczona, klient zadowolony, u mnie hajs się zgadza, od inpostu krótkie przeprosiny i case closed.