Wpis z mikrobloga

#borelioza #krakow

Kojarzy ktoś jakiegoś lekarza, który się zajmuje głównie leczeniem boreliozy? Dostałem antybiotyk brałem przez miesiąc i teraz często mnie boli głowa, jestem rozdrażniony i źle się czuję. Nie chcę iść do tego co byłem ostatnio bo niby prywtanie a nie wiele mi powiedziała niestety. ()

Problem taki, że mam katar i jestem zaziębiony co może być powodem złego samopoczucia. Potrzebuję to rozróżnić!
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xaoc: 3 lata temu miałem zawodowy kontakt z klientem, pewną kobietą, której nazwisko wrzuciłem w Google. Okazało się wtedy, że jest rozchwytywanym po całej Polsce specjalistą właśnie od Boreliozy. Jest z Krakowa z tego co mi wiadomo. Resztę sobie już wyklikaj i poszperaj samemu.

  • Odpowiedz
@pokyw2015: Termin jak dzwoniłem 2 miesiące temu na czerwiec 2018 (,). Prywtanie mnie odesłali do jakiejś kliniki i trafiłem tam na babkę do której nie chcę iść drugi raz. W senie skończył mi się antybiotyk i nie wiem co mam robić..
  • Odpowiedz
@adrpan: Bardziej chodzi o to, że nie czułem się dobrze obsłużony. To nie są skutki uboczne antybiotyku a raczej neurobolerioza. A jeśli nie to chciałbym to wykluczyć.
  • Odpowiedz
@xevske: Nie miałem. Ugryzł mnie kleszcz w maju (początek) rumień się pojawił 2 miesiące później. Zrobiłem badania i wyszły w normie igG 2.53 RU/ml igM 12,4 RU/ml. Więc sprawę olałem. rumień znikł, ale pojawiał się po treningach / alkoholu i generalnie gorzej się czułem. W październiku poszedłem do lekarki i dała mi antybiotyk.
  • Odpowiedz
@xevske: Generalnie objawy mam jak grypa / przeziębienie. Tylko, że mnie nigdy w życiu nie bolała głowa. No i miałem problemy z pamięcią (i ciągle w sumie mam). Ból jest bardzo lekki (ale sprawia, że jestem rozdrażniony) nasiala się najczęściej wieczorami i czasem rano.
  • Odpowiedz
@xaoc: igM po kilku miesiącach przy nowej infekcji powinien być wciąż widoczny, u Ciebie jest ujemny. Neuroborelioza może występować przy nieleczonej boreliozie po dłuższym czasie, podobno charakteryzuje się silnymi bólami głowy, nie da się niezauważyć.
Niestety borelioza nie jest poznana, i nawet "zaleczona" tak jak w twoim przypadku doksycykliną - potrafi wyrządzić w organizmie wiele szkód, tak jak u mnie.
  • Odpowiedz
@xevske: Możesz napisać coś więcej? Słyszałeś o ILADS?

Właśnie ja czuję się ciągle słabo. Tzn w momencie jak zacząłem brać antybiotyki to pojawiły mi się symptomy neuroboreliozy , ale lekarka u której byłem uspokojiła mnie "że naczytałem się w internecie a to nic groźnego".
  • Odpowiedz
ILADS


@xaoc: Jeden z "lepszych" lekarzy w Warszawie, który specjalizuje się min. w Boreliozie dość negatywnie wypowiadał się o ILADS, jako że przypisywane leki są strasznie drogie, stosuje się je bardzo długo i kilka na raz, uważa to za dobry biznes przy obecnej ilości "ukąśzeń".
Ciężko poznać prawdę, ja obecnie nie czuje żadnych nieprawidłowości w samopoczuciu po boreliozie, jednakże namieszało mi strasznie w organizmie i mam problemy autoimmunologiczne.
  • Odpowiedz
@xevske: Jak szybko się zacząłeś leczyć? I czy miałeś nawroty? Stosowałeś dietę?

Jeden z "lepszych" masz może jego imię i nazwisko. Chcę właśnie poczytać oba argumenty.

Druga sprawa to masz rację, że ciężko jest wybrać właściwą kurację (,)
  • Odpowiedz
@xaoc: Nie wiem jak szybko, nie widziałem kleszcza, zauwazyłem rumień pierwszego dnia jak się pojawił, podręcznikowo wyglądał, lekarz rodzinny zalecił amosycykline 1000mg na 2 tyg, po tym czasie miałem zapisać się do zakaźnego, ten zalecił kontynuacje leczenia (po wykonaniu badań na IgM/IgG, w klasie M miałem ok. 100) doksycykliną 200mg na 28dni.
Po zakończeniu leczenia lekarz postanowił aby nie brać nic już, nie ma badań które potwierdzają teraz cokolwiek, zgodnie
  • Odpowiedz
@xaoc: podobno dobre, mało używane ze względu na dostępność, zapewne będę robił ale mam poczekać i zrobić Ok rok po infekcji.
  • Odpowiedz
@xevske: właśnie nie ma informacji o tym badaniu. Tzn kiedy należy je robić żeby było cos warte. Jesli lekarz jest chętny to mógłby je jakoś opisać i mógł byś wrzucić. Ja tez będę sie wybierał w przyszłym tyg. to do pytam o to.
  • Odpowiedz