Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem studentką trzeciego roku w warszawie. Pochodzę ze wsi i mam bardzo ubogich rodziców, do tego trochę #patologiazewsi i połowę pieniędzy wydają na alkohol i fajki, a drugą połowę na spłatę długów za telewizor, kuchenkę, pralkę, stary sprzęt rtv i agd kupiony kilka lat temu, bo hehe bierzesz teraz, spłacasz potem. Mi cudem udało się wyrwać z tego środowiska i pójść na studia. Problem taki że od rodziców niewiele dostaję, w sumie to same grosze typu 200 zł miesięcznie, które nawet na jeden bilet do kina nie starczą #pdk. Do tego nie mogę liczyć na stypendium socjalne, bo gospodarstwo domowe przekracza próg. Ponieważ studiuję dziennie to czas na pracę mam tylko w weekendy. Pracuję w sklepie gdzie w sobotę i niedzielę robię po 12 godzin. Daje mi to dochód tygodniowy 240 zł, dzięki czemu po wszystkich weekendach wychodzi mi niecałe 1000 zł. Niedużo ale za tyle da się przeżyć.

No ale teraz jak PIS chce zamknąć sklepy w niedziele to nie przeżyję. Po prostu nie ma opcji. Za 500 zł nie da się utrzymać w tym mieście. Na prawdę jestem tym wszystkim załamana, cała się trzęsę, chociaż jak bym miała chłopaka to bym w kimś znalazła oparcie, a tak to wielki #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dosłownie zostanie mi tylko wyjście na ulicę i sprzedawanie się. Nawet teraz jak to piszę to mam łzy w oczach.

Serdeczne nie dziękuję wszystkim zwolennikom pisu i płatnym trollom na wykopie dzięki którym moje życie zaraz się załamie. Parafrazując stonogę, ale mnie teraz kukle swędzą, mimo że na tego karakana nie głosowałam.

♯pis ♯bekazpisu #zakazhandlu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling #polityka
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem studentką trzeciego roku w w...

źródło: comment_U5YN1xWN3R9kbGvEfQWdMt6cx67PLKE9.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
Może nie każdy chce pracować w syfiastej pijalni wódy wśród sebków, albo w maku by śmierdzieć dzień i noc frytkami. Odpowiedzi na poziomie "idź pobiegaj" jak przy wpisach o depresji.


@daste7: No pewnie, lepiej się #!$%@?ć...
  • Odpowiedz
Największym błędem opki było napisanie tego wpisu w formie żeńskiej na portalu gdzie 90% użytkowników jest uprzedzonych w stosunku do kobiet. Ta wrogość w komentarzach to pewnie wynika z tego, że opka nie siedzi w kuchni i się rozwija, a w ciągu kilku lat pewnie osiągnie więcej od nich. Bo jak to tak, żeby baba była lepsza od chłopa?
  • Odpowiedz
@Asterling: nie wszystkei studia dzienne mają odpowiednik zaocznych, czasami dzienny kierunek jest otwarty na granicy opłacalności i zaocznego nie otworzą z braku chętnych,
*problem dotyczy bardziej studiów technicznych
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: akurat stan Twojego życia to Twoja własna brocha, inni (w tym rząd) może najwyżej rzucić jakąś kłodę pod nogę, sęk w tym że to od Ciebie zależy jak ją przeskoczysz

Także przestań wygodnie zrzucać winę i weź swoje życie w garść
  • Odpowiedz
SystematycznySeba: Ale ty jesteś głupia xD Normalna osoba na twoim miejscu już dawno by się ogarnęla, a ty zamiast zrobić coś ze swoim życiem to piszesz na portalu ze śmiesznymi obrazkami i liczysz, no właśnie, na co? Że ktoś ci pomoże? Ludzie mają wystarczająco dużo swoich problemów.

Świat się zmienia bejbe, dostosuj się do niego, a na razie posłuchaj sobie piosenki. Może i prostytucja wyjdzie tobie na dobre, ale z takim podejściem żadną pretty woman nie zostaniesz

https://www.youtube.com/watch?v=mHPgco6GQk8
AnonimoweMirkoWyznania - SystematycznySeba: Ale ty jesteś głupia xD Normalna osoba na...
  • Odpowiedz
Tak jeszcze do opki i reszty, pamiętajcie, ze nie tylko autorka pracuje w niedziele. Jak każdy teraz zacznie szukać innej pracy to może nie starczyć dla każdego, tak aby to jakoś sensownie współgrało z planem zajęć.
  • Odpowiedz
@Asterling: zaoczne przecież mają trochę bardziej okrojony program. OPka chce być na dziennych i na normalnie panujących zasadach mogła. Teraz musi mieć gorzej bo jakiś głupi zakaz i #!$%@?.
A i u mnie na uczelni była sytuacja, że mój kierunek został zamknięty na zaocznych i zaoczny mogli się albo #!$%@?ć albo przejść na dzienne więc to nie tak, że się nie da zamknąć zaocznych i tak się nie dzieje ;>
  • Odpowiedz