Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem studentką trzeciego roku w warszawie. Pochodzę ze wsi i mam bardzo ubogich rodziców, do tego trochę #patologiazewsi i połowę pieniędzy wydają na alkohol i fajki, a drugą połowę na spłatę długów za telewizor, kuchenkę, pralkę, stary sprzęt rtv i agd kupiony kilka lat temu, bo hehe bierzesz teraz, spłacasz potem. Mi cudem udało się wyrwać z tego środowiska i pójść na studia. Problem taki że od rodziców niewiele dostaję, w sumie to same grosze typu 200 zł miesięcznie, które nawet na jeden bilet do kina nie starczą #pdk. Do tego nie mogę liczyć na stypendium socjalne, bo gospodarstwo domowe przekracza próg. Ponieważ studiuję dziennie to czas na pracę mam tylko w weekendy. Pracuję w sklepie gdzie w sobotę i niedzielę robię po 12 godzin. Daje mi to dochód tygodniowy 240 zł, dzięki czemu po wszystkich weekendach wychodzi mi niecałe 1000 zł. Niedużo ale za tyle da się przeżyć.

No ale teraz jak PIS chce zamknąć sklepy w niedziele to nie przeżyję. Po prostu nie ma opcji. Za 500 zł nie da się utrzymać w tym mieście. Na prawdę jestem tym wszystkim załamana, cała się trzęsę, chociaż jak bym miała chłopaka to bym w kimś znalazła oparcie, a tak to wielki #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dosłownie zostanie mi tylko wyjście na ulicę i sprzedawanie się. Nawet teraz jak to piszę to mam łzy w oczach.

Serdeczne nie dziękuję wszystkim zwolennikom pisu i płatnym trollom na wykopie dzięki którym moje życie zaraz się załamie. Parafrazując stonogę, ale mnie teraz kukle swędzą, mimo że na tego karakana nie głosowałam.

♯pis ♯bekazpisu #zakazhandlu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling #polityka
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem studentką trzeciego roku w w...

źródło: comment_U5YN1xWN3R9kbGvEfQWdMt6cx67PLKE9.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tam studiuje dziennie i pracuje w tygodniu a weekendy mam wolne. O wiele lepsza opcja bo masz dwa pełne luźne dni żeby się pouczyć jak trzeba, a jeśli pracujesz w weekendy to w każdy dzień jest się zmęczonym bo w tyg. zajęcia a w weekend praca.
  • Odpowiedz
Serdeczne nie dziękuję wszystkim zwolennikom pisu i płatnym trollom na wykopie dzięki którym moje życie zaraz się załamie


@AnonimoweMirkoWyznania: żeby to miało się szanse spełnić... Ale nie
Nie może się załamać coś co nigdy nie miało podstaw ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: od 2 roku na studiach pracowałem. Najpierw gastronomia, a potem obsługa klienta w sprzedażówce. Rok w gastro, potem przerwa pół roku i szukanie czegokolwiek, potem właśnie sprzedaż. Po roku zrobili mnie managerem. Właśnie skończyłem studia i planuję wyjazd do Holandii. Da się!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania oj jak #!$%@? kisne pod tymi komentarzami. Medrcy świata się zlecieli. Pójdź tam, zrób tam itp. Myślicie że jak ten model życia jebnął się dużej części ludzi to tak łatwo będzie ogarnąć coś na studiach dziennych? Mamy u władzy bandę idiotów i tłumaczenie ich to zbrodnia przeciw ludzkosci.
  • Odpowiedz
@maginalia: Sprawdziłem na pierwszej lepszej stronie jakiegoś uniwersytetu we Wrocławiu i płaci się 600 zł miesięcznie co moim zdaniem jest możliwe do opłacenia jeśli się pracuje.
  • Odpowiedz
@maginalia: Zresztą robią tak setki ludzi więc nie mówi mi że to niemożliwe, można nawet pracować w tygodniu będąc na dziennych bo jakieś macdonaldy czy coś też takie coś oferują.
  • Odpowiedz